Arcibiskup Duka na dvořákovských oslavách v USA

PODZIM 2011 Aktuality česky
obálka čísla

Pražský arcibiskup Dominik Duka OP se od 19. do 26. září 2011 zúčastnil ve Spojených státech amerických oslav 170. výročí narození Antonína Dvořáka. V Basilica of the National Shrine ve Washingtonu byl 25. září hlavním celebrantem mše svaté na počest tohoto významného českého hudebního skladatele.

Mše svatá v kryptě baziliky National Shrine of the Immaculate Conception byla jakýmsi duchovním vrcholem celého Dvořákova festivalu. Sloužena byla nejen na počest 170. výročí Dvořákova narození, ale také jako připomínka 200. výročí narození sv. Jana Nepomuka Neumanna, arcibiskupa z Filadelfie. Kromě velvyslance České republiky v USA Petra Gandaloviče byla za českou stranu bohoslužbě přítomen také ministr financí Miroslav Kalousek a delegace českých senátorů. Při bohoslužbě byla provedena Dvořákova Mše D-dur, „Lužanská“.

Ve Washingtonu se pražský arcibiskup setkal s washingtonským arcibiskupem kardinálem Donaldem W. Wuerlem a generálním sekretářem tamní biskupské konference Declanem Murphym.

Arcibiskup Duka zde také navštívil „nedělní“ českou školu a Sokol. Na velvyslanectví udělil medaili sv. Anežky českému honorárnímu konzulovi v Texasu Ray Snokhousovi, prof. Murry Sidlinovi za jeho filantropické úsilí (hudební projekt v Terezíně) a Janu Tomečkovi.

Aleš Pištora, tiskový mluvčí

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012