Hospodářské noviny hledají píšící Čechy v zahraničí

PODZIM 2011 Aktuality česky
obálka čísla

V redakci internetové verze Hospodářských novin (HN) by rádi vytvořili síť píšících krajanů z různých zemích po světě – lidí, kteří se zajímají o tamní kulturu, politiku i ekonomiku, a kteří by se se svými zkušenostmi, názory a zážitky dělili na tzv. blogu i s domácími čtenáři. Na webové stránce HN, jednoho z nejkvalitnějších deníků v ČR, má tento nový projekt na starosti editor Zdeněk Mihalco. Na webu ihned.cz se mu již podařilo vytvořit skupinu asi 10 dopisujících Čechů ze zahraničí, kterou by rád podstatně rozšířil. Ideálně by mělo jít o jakousi mapu světa s „body“, odkud píší krajané. Máte-li zájem dělit se touto formou o své zkušenosti s životem v zemi, kde jste našli druhý domov, na webu www.ihned.cz, čtěte dále.

Pan Mihalco říká: v jedné ze sekcí tohoto webu Hospodářských novin, nazvané SVETblog, by do budoucna měla být část primárně určená právě pro Čechy žijící ve světě (nebo lidi s mimořádnými znalostmi o určité zemi), kteří by českým čtenářům mohli přiblížit život v daném státě. blog. ihned.cz Blogerem (tedy autorem jakéhosi internetového deníku) by měl být člověk, který:

  • si zachovává slušnou znalost češtiny (nicméně pokud si není absolutně jistý jazykově, můžeme nabídnout editaci či korekturu). Texty by měly být:
  • spíše črty kratšího rozsahu, osobní, psané v první osobě
  • četnost je zcela na autorovi (někdo píše jednou za 3 dny, někdo jednou za 3 měsíce)
  • texty by mohly být psány na principu srovnání Česko vs země, kde žiji?

Blogováni však není honorováno. Jako příklad lze uvést blog Josefa Gohoriho z Japonska či Štěpánky Kotrlé z Belgie:

Máte-li chut´obohatit web Hospodářských novin i o vaše poznatky a názory, ozvěte se na kontakt:
Zdenek Mihalco
editor blogu a komentářů
IHNED.cz/Hospodarskych novin
ihned.cz
email: zdenek.mihalco@ihned.cz
skype: zdenekmih
tel: 00420 739 681 824

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012