Slovo šéfredaktorky - Napište nám

PODZIM 2011 Slovo redakce česky
obálka čísla

Vážení a milí čtenáři,
již přes dvacet let vám píši. Dovolím si vás v předvečer svátku svatého Václava požádat o laskavost: Napište zase vy...

Již v roce 2000, kdy Ministerstvo zahraničí ČR přestalo posílat náš časopis do zahraničí, to vypadalo na jeho konec. Ale protože se ozval určitý počet čtenářů, kteří si časopis přáli a předplatili a také jsme získali grant od American Fund for Refugees a to na několik let, mohli jsme pokračovat. Nechci zde vypisovat veškeré problémy, které sebou vydávání takového listu v Česku v současné době provází. Situace je zkrátka taková, že nemáme žádné prostředky na další vydávání. A protože je nám líto napsat KONEC, píšeme, že tiskovou verzi od příštího roku přerušujeme, ale že budeme na internetu. Tam už jsme dávno, ale tentokrát bychom tam chtěli udělat časopis v takovém formátu, aby tam byly i obrázky a aby si zájemce mohl jednotlivé stránky či celý časopis vytisknout.

Cesty jsou různé. Buď bude příspupný všem zájemcům nebo bude tzv. zamknutý a jen pro platící zájemce. Odpadne sice tisk a peníze za poštovné, ale i ta internetová verze něco stojí...

Budou čtenáři ochotni poslat příspěvek i na internetovou verzi? A kolik jich bude... deset, sto, tisíc?

Babo raď... to vše je v jednání – s grafikem, webmasterem, tedy tvůrcem webové stránky, a bylo by i s nějakou asistentkou-sekretářkou, redaktorem, redaktorkou, kdyby nějaké byly... ale nejsou. Jsem jen sama s kolegyní Fialkou, která má vekou zásluhu na tom, že časopis ještě vychází, protože shání a domlouvá inzerci. A pak jsou tu báječné dobrovolné autorky, překladatelky a pomocnice, bez nichž bych to zabalila už dávno. Těm všem patří velký dík.

Ale k věci: od příštího roku se nejspíše setkáte s Českým dialogem jen na internetu. Napište, jestli by se vám líbilo číst jej každý měsíc – třeba v menším počtu stran – nebo jako dvouměsíčník? (Čtvrtletník se dle mého neosvědčuje.)

Napište, co vás dosud v časopise zajímalo, zajímá a co bychom měli do budoucna přidat. Máme v úmyslu zapojit mladší autory (už se částečně děje), omezit informace z politiky, o níž můžete číst a mít z toho depresi, ve všech jiných novinách a časopisech a není to čtení moc radostné... více psát o krásách naší vlasti, které jsou na rozdíl od politiky stále k obdivu, představovat úspěšné Čechy z domova i ze světa.

Prostor pro dopisy a názory čtenářů míníme zachovat.

Prosím, vezměte si několik posledních čísel Českého dialogu, prolistujte a napište nám co vás tam zaujalo a co ne.

A budeme rádi i za vaše jiné rady, poznatky a názory.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012