Oslavy s profesorem...

7-8 2010 Ostatní česky
obálka čísla

V minulém dvojčísle na str. 45 jsme přáli spisovateli, profesoru Otovi Ulčovi k osmdesátým narozeninám. Dostal samozřejmě plno gratulací, dostal i medaile a vyznamenání - od Mezinárodního českého klubu, od Senátu, od starosty města Plzně, odkud je rodákem, od Pen klubu a mnoho dalších.

Pan Ing. Jaroslav Vančura, u kterého Ota Ulč pobývá, je-li v Praze, si pana profesora velice váží a uspořádal mu krásný večírek v galerii Vivo, kterou vede Viktorie Hradská. Paní Hradská pronesla moc hezkou úvodní řeč, „naše“ historička Jana Volfová, jako naše nejlepší ženská auorka předala panu Ulčovi, jako našemu nejlepšímu mužskému autorovi Pamětní medaili Mezinárodního českého klubu, poté zazpíval Jarda Hutka. (Kromě slavné a žádané písničky Náměšť, kde se zpívá o tom, že pevný je stůl, pevnější než hora, co je nejpevnější - ta člověčí víra... všichni jstě znáte, tak Jarda zazpíval i zcela nové, velmi zajímavé písně.)

Pan profesor měl také prostor pro malý proslov a byl velmi vstřícný k dotazům a rozhovorům, snad ani neměl moc času na občerstvení a skleničku. Není divu, přišli mu popřát prima lidi: spisovatel Aleš Koenigsmark, Jiří Gruntorád s Katkou Volkovou (Libri Prohibiti), Barbara Semenov (šéfredaktorka časopisu Čechoaustralan), manželé Menšíkovi (též Austrálie), Misha Swinkels (šéfredaktorka časopisu Nový Polygon žijící v Belgii) se svými roztomilými a chytrými dcerami Natalli a Nicoline, Klára Veselá- Samková (advokátka, která jako první dokázala vysoudit osvbození paní, jenž si pěstovala na zahrádce konopí kvůli svým zdravotním potížím), spisovatel Luboš Koláček, politik Jiří Diensbier, novinář Petr Brod (Svobodná Evropa), Jarmila Lakosilová (Čs. rozhlas), Michael Procházka (to je ten, co v 15 letech unesl letadlo), Ing. Petr Šindelář a další úžasní hosté, samozřejmě včetně „dívek“ z Českého dialogu o nichž pan profesor prohlásil cosi velmi pochvalného...

Večírek, který se díky teplému počasí odehrával venku i uvnitř, dokumentární film natáčela redaktorka Čs. televize Marie Šandová. Promítat se má v září na „dvojce“.

Další večírek byl na náš popud uspořádán o týden později v Americkém centru (pod americkou ambasádou na Malé Straně, kam můžete přijít na zajímavé pořady). Řediteluje mu sympatický Mirek Konvalina (jestli to nevíte, pusťte si každou středu ve tři čtvrtě na osm rádio Praha 2 a poslouchejte co říká o různých státech USA, moc zajímavé).

Pořad uváděla Jiřina Šiklová, která zrovna ten den měla sedmdesátiny. Sál byl nabitý k prasknutí a vtipné řeči Jiřiny i Oty byly odměňovány aplausem, květiny byly rozdány oběma besedujícím, ale i manželce pana Ulče Priscile, která má samozřejmě nehynoucí podíl na výsledcích Otovy práce... Americké centrum v tom horkém dnu dokonce nabídlo divákům minerálky a víno. Moc příjemný program.

Nyní už je pan Ulč opět doma v USA, odkud nám posílá díky za péči i nové vtipné články.

-ES-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012