Odešel Pan filmař

3-4 2010 Ostatní česky
obálka čísla

Správně by měl být v titulku producent, ale kdo se celý život věnuje filmu... ale samozřejmě nejen filmu. Život tohoto úžasného člověka byl tak bohatý, že když o něm vyšla před někoilika lety v ČR kniha Z Barrandova do Hollywodu, přečetla jsem ji jedním dechem. Ale ještě před tím jsem měla možnost se s touto mimořádnou osobností seznámit osobně. Dostala jsem jednoho dne lístek s tímto zněním: Líbí se mi Vaše odvážné úvodníky v Českém dialogu. Zítra mám nějaké povídání ve Švandově divadle. Když přijdete a zaujme Vás to, mohli bychom pak třeba zajít na oběd a na kus řeči...

V divadle byl pan Auerbach hostem moderátora, jehož jméno si bohužel již nepamatuji, ale uváděl pořad výtečně, protože měl výtečného hosta. Neobyčejně vtipného a i ve svých, jak se říká „už dlouho dospělých letech“ šarmantního.

A já jsem přemýšlela - jako už mnohokrát o tom, že jeden z komunistických zločinů byl ten, že takoví úžasní a ve světě úspěšní Češi měli do Československa zavřeny dveře, resp. Železnou oponu.

Na oběd jsme poté zašli a to nejednou. Hodně jsme si povídali a rozuměli. Bylo mi ctí setkávat se Norbertem Auerbachem.

-es-

Norbert Auerbach byl také hostem pořadu Mezinárodního českého klubu Hovory bez hranic a v čísle 10/2006 jsme s ním uveřejnili obsáhlý rozhovor.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012