Objektivnost českých médií

11-12 2008 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Neustálé řeči a pozornosti na celé stránky novin kolem vznikající nové strany pana Macha ukazují naprostou neobjektivnost českých médií, která se ani slůvkem nezmiňují o nové, již nedávno vzniklé a uznané pravicové straně EDS (www.eds2009.eu) europoslankyně Jany Hybáškové. Dělají tak barnumskou reklamu euroskeptické straně na jejímž pozadí machruje Václav Klaus, ačkoliv levice v parlamentních volbách prohrála, v médiích vládne dál.“

Referenda?

Neustávající propaganda a návrhy, aby byla referenda o různých kauzách budou mít smysl teprve tehdy, bude-li veřejnost dlouhodobě, široce, nestranně a odborně a v souvislostech mediálně informována na určité dané téma. - TO SE V ČESKU NEDĚJE. - Například ohledně radarové obrany se většinou zveřejňují v ČTV procenta kolik lidí je proti, jak je to ale se vzrůstajícím nebezpečím z oblasti Blízkého východu se buď zamlčuje, nebo bagatelizuje.

Na velmi důležitý seminář s odborníky ze zahraničí a z ČR v CERGE, ul. Politických vězňů, na toto téma přišlo množství zájemců, ale kamery ČTV nevidět. Takže nové důležité informace o nebezpečí z Íránu se dozvědělo na 150 posluchačů a něco málo z internetové televize WEBVIZE.CZ, která jediná byla přitom, a na které je možno krátký průřez vidět. Jinak skoro celý stát díky nezájmu médií zůstal neinformován. Také proto, že různá interview, když už se v TV objeví jsou často na kanálech, které většina občanů nemá na př. TVZ, případně jsou vysílány v nevhodný čas, respektive se krátce objeví, bez jakýchkoliv navazujících souvislostí, aby si lidé mohli udělat představu jak celá kauza dlouhodobě souvisí a je propojena s EU i ostatním svět.

Karel Mrzílek, 13.12.2008
k.deu@seznam.cz
dopisy

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012