Dopis z Ukrajiny

11-12 2008 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Dobrý den, milí přátelé,

posíláme Vám aktuální informace o Turistických známkách na Ukrajině - projektu, který právě oslavil 1. narozeniny a jehož vývoj můžete průběžně sledovat na našich stránkách: www.turystycni-marky.com.ua

Přidány nové TZ:

No. 21

Klášter sv. Onufrije - XIII. stol., r. 1298 - Lavriv + Zakladatel kláštera kněz Lev (1228- 1301) - první známka věnovaná Lvovské oblasti. V tomto klášteře je možné po dohodě za rozumnou cenu i přespat.

No. 31

Jeskyně Mlynky - Speleoclub Crystal Čortkiv - první známka v Těrnopilské oblasti, kde se nacházejí největší sádrovcové jeskyně na světě.

Přidána nová VTZ:

2. VTZ - 1938 *Tábor u Sinovíru* 2008 - známka věnovaná 70. výročí táboření slavného Foglarova skautského oddílu Dvojka na Podkarpatské Rusi. Její prodej je plánován v blízkém Muzeu lesa i splavu (Muzeum lesa a vorařství), prozatím se ale prodává v Četnické stanici v Koločavě.

Přidány nové kategorie:

*Dřevěná architektura* (neboť jen dřevěných kostelů je na Ukrajině evidováno přes 3.000 - což je nejvíce v Evropě, ale najdete tu i mnoho dřevěných větrných a vodních mlýnů, ale třeba i nemocnici).

*Jeskynní chrámy a kláštery* (těch jsou na Ukrajině desítky a těžko je lze zařadit do nějaké jiné vhodné kategorie).

Další čerstvé informace najdete na našich stránkách, v kapitole „Aktuální informace“ - stačí kliknout :-)

Poděkování závěrem na tomto místě patří všem sběratelům, kteří nám zaslali jakékoliv informace o dostupnosti TZ na prodejních místech, ale i jakékoliv připomínky a návrhy pro vylepšení naší práce.

Zejména tímto děkujeme za pomoc Jardovi Fredovi Friedmanovi - http://k8.kreteni.cz/tz/ a samozřejmě všem kolegům z centrály Turistických známek v Rýmařově - www.turistickeznamky.cz.

Vladimír Hulín-Mihalec
skype: famtents
www.turystycni-marky.com.ua
www.karpatia.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012