Vali a Bazarové dámy

11-12 2008 Naši ve světě česky
obálka čísla

O milé paní Vali Dubské jsme přinesli článek v roce 2007 ve dvojčísle 10-11. Je význačnou českou oděvní návrhářkou, která už v padesátých letech zakládala v Kanadě módu. Nedávno s ní udělal rozhovor ředitel zahraničního vysílání Čs. rozhlasu Miroslav Krupička, který nám také věnoval tuto její fotografii. Rozhovor najdete na známé adrese: www.krajane.net

Jméno paní Vali je ale také v seznamu dobrovolníků, kteří každoročně v první sobotě v listopadu pořádají prodej vánočního pečiva, dortů, bižuterie, látek atd.. Získané peníze používají k účelu různých dobrých skutků, jak paní Vali říká. Dobrovolný spolek tzv. Bazarových dam byl založen před více než padesáti lety s názvem Česko Slovenský Bazar. Jsou to:

Olga Velanová (předsedkyně), Valerie Dubská, Suzana Truxová, Margaret Kusy, Mira Šťastná, Eva Voleská, Alice Helmanová, Irena Wisová, Alena Valdštýnová, Míša Fuxová, Anna Škvorová, Marge Ludvíková, Iva Brožová, Ema Košatská, Běla Vernonová, Eva Valeská, Sonia Zimmermanová. Těmto dámám při sobotním prodeji velice pomáhají vnučky a vnuci.

Paní Vali nám věnovala fotografie pečiva (viz titul ní stranu), které vytvořil její vnuk Jonathan a také poslala recepty. Vybrali jsme z nich tyto dobrůtky:

Vanilkové rohlíčky

Na vál si připravíme hladkou mouku, moučkový cukr, jemně utlučenou prosátou vanilku, na špičku nože strouhanou citronovou kůru a loupané, jemně nastrouhané mandle. Do toho rozsekáme velkým nožem dobré máslo, přidáme žloutek a vypracujeme dobře, ale lehce těsto, které uložíme do studena na 15 minut. Potom z těsta vyválíme dlouhý váleček, nakrájíme z něho stejné kousky, děláme rukou malé rohlíčky, složíme je na suchý, papírem vyložený plech a v mírné troubě je upečeme do bleděrůžova. Upečené, ještě teplé opatrně obalíme vanilkovým cukrem.

Rozpočet I.:

15 dkg hladké mouky – 2 dkg cukru – 5 dkg loupaných mandlí – 1 cm tlučené vanilky – citronová kůra – 11 dkg másla – 1 žloutek – 8 dkg cukru s vanilkou na obalení.

Rozpočet II.:

14 dkg hladké mouky – 10,5 dkg másla – 4 dkg vanilkového cukru – 5,5 dkg loupaných mandlí – citronová kůra – vanilka – 8 dkg cukru na obalení.

Hříbečky z mandlového těsta

Opražené rozstrouhané oříšky a loupané strouhané mandle smícháme s bílkem a v hmoždíři utlučeme. Pak je dáme na vál, přidáme prosátý cukr (pudr) a ještě bílek, rum nebo citr. šťávu, vypracujeme tuhou hmotu a rozdělíme ji. Do jedné části přimícháme rozstrouhanou čokoládu, uděláme hlavičky hříbků a do každé uděláme obrácenou vařečkou dolíček. Ze světlé části vytvoříme nožičky, spojíme je bílkem s hlavičkou a hříbečky dáme na prkénko cukrem posypané usušiti.

téže bílé hmoty děláme jablíčka, hruštičky, třešně, ořechy, květáček apod.

Na ořechy si připravíme těsto jako na hříbečky, takže z bílého vytlačujeme formičkou jádra, z čokoládového skořápky. Pak je bílkem spojíme. Hruštičky a jablíčka uděláme rukama z bílé hmoty, zastrčíme do nich stopky z usušených višní, jako okvětí dáme hřebíček a ovoce dáme usušiti. Pak je potřeme žlutým bretonem, usušíme a znovu ozdobíme červeným bretonem. Třešně obarvíme červeným bretonem, květáček a okurky zeleným bretonem. Muchomůrky uděláme bílé, klobouček obarvíme červeným bretonem a bílé tečky uděláme z bílé bílkové polevy.

Rozpočet:

10 dkg oříšků – 10 dkg mandlí – 40 dkg cukru – 2 bílky – rum – 3 dkg čokolády.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012