Děti z Česka

10 2008 Ostatní česky
obálka čísla

Čeští hoteliéři naříkají nad tím, že k nám přestávají jezdit turisté. Což se samozřejmě dalo čekat, protože kdo chtěl, tak už si Karlův most prohlédl a české pivo ochutnal. Já však vídám cestou do naší redakce v Klementinu tolik cizinců, že si mezi nimi připadám jako bílá vrána. Ale vykládejte to chudým hoteliérům!

Protože by mne v té změti jazyků nikdo neslyšel, tak jim dobrou zprávu píšu: zahraniční cestovky k nám i mimo sezónu lákají na laciné plastické operace a umělé oplodnění. Obojí přijde na západní poměry na pár korun. Ty klientky samozřejmě musejí někde bydlet. Nebudou jich sice tisíce, ale KKD (Každá Koruna Dobrá)!

Že si k nám cizinky jezdí omladit obličej a zvětšit poprsí víme už kolik let. Klinik plastické chirurgie je nepočítaně a některé se už ani nesnaží dělat medicínu, jen „estetickou chirurgii“.

V poslední době sem přijíždějí i cizinky, které nemohou otěhotnět. Tento byznys kvete. Senát navíc schválil „zákon o bezpečnosti lidských tkání a buněk“. Pravda, darování lidských tkání a buněk za peníze se nesmí inzerovat, ale zadarmo není. Dárkyně vajíček dostávají „bolestné, cestovné a ušlý zisk“ až dvacet tisíc korun, dárci spermatu tisícovku za dávku

Takže: v Praze bude i teď dost hostů. Rozhodně držím víc palce ženám, které devět měsíců po „dovolené“ budou mít miminko než silikonovým kráskám. Většina těch žen totiž absolvovalo hodně bolestných vyšetření a umělé oplodnění je jejich poslední nadějí. Dárkyně nejsou žádné povětrné ženy, ty si vydělávají jinak (a víc!). Takže české děti budou vyrůstat po celém světě. Některé by se mohly jmenovat třeba Václav nebo Ludmila...

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012