Pozor - Literární soutěž o zajímavé ceny

1-2 2008 Ostatní česky
obálka čísla

Uzávěrka prodloužena do 15. března

Připomínáme, že stále běží naše literární soutěž pro mladé čtenáře do 35 let (čtěte v číslech 7-8 a 9-10/2007). Na příspěvky vašich dětí, vnoučat či vás, kteří spadáte do této kategorie, čekáme s napětím. Pište v češtině i v angličtině.

Pošlete nám svoji POVÍDKU - FEJETON - PŘÍBĚH ČI PŘÍHODU - zkrátka napište nám na téma čeština - vztah k České republice či kultuře - k české identitě - Češi a jejich uplatnění ve světě!

Příspěvky v rozsahu maximálně 2 stránky zasílejte na adresu redakce poštou či e-mailem do 15. března 2008. Český dialog, Sokolovská 179, 190 00 Praha 9, ČR, strizovska@seznam.cz, m.fialkova@centrum.cz.

Máme také pohromadě již všechny zajímavé ceny.

1. cena:

Víkendový pobyt pro dvě osoby v penzionu Česká koruna v Lipnici nad Sázavou

Věnoval majitel penzionu pan Richard Hašek, vnuk spisovatele Jaroslava Haška, který v této malebné krajině pod hradem Lipnice strávil závěr života a je na zdejším hřbitově i pohřben) Víkend v Lipnici tedy vítězi nabízí zároveň i exkurzí do české historie a literatury a navíc možnost sportovního a rekreačního vyžití ve zdejší neporušené přírodě.

Výherce se prostřednictvím redakce dohodne s majitelem penzionu o možném termínu. Výhra zahrnuje ubytování na jednu noc ve dvoulůžkovém apartmá, stravu si hradí výherce.

2. cena:

CD nahrávka děl Antonína Dvořáka v podání Smetanova tria, oceněná nedávno nejprestižnější světovou hudební cenou BBC Music magazine a exkluzivní kniha Česká kuchařka v češtině, případně angličtině

Věnovalo nakladatelství Práh.

3. cena:

CD nahrávkaSmetanova tria + zajímavá kniha dle výběru z redakční nabídky Literární poíspivky posoudí kvalifikovaná mezinárodní porota ve složení:

  • Michaela Swinkels-Nováková
    • bohemistka, spolupracovnice redakce(Holandsko)
  • Alexander Tomský
    • nakladatel (ČR, dříve Británie)
  • Jaroslav Šonský
    • houslový virtuoz a podporovatel české kultury v zahraničí (Švédsko)

Vítěznou práci (práce) zveřejníme v Českém dialogu a na internetových stránkách. Takže pište a posílejte, těšíme se na vaše úvahy v češtině nebo angličtině.

Termín uzávirky posunut do 15. boezna!

Starší čtenáře prosíme, aby výzvu tlumočili svým dětem či vnoučatům.

-red-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012