U nás v Kocourkově

Komunistická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová, která poslala na smrt Miladu Horákovou, byla konečně obžalována. K soudu nepřišla, ale prohlásila: „Vždyť byla studená válka, životy padaly na obou stranách.“ Kéž by už padla ona, a to rovnou do pekla, a vzala sebou všelijaké ty Horváthové a další soudkyně a soudce, kteří mají komunistické a estébácké máslo na hlavě.
Konečně po mnoha desítkách let se přišlo na to, že chodníky mají uklízet jejich majitelé, což jsou většinou obce a nikoliv vlastníci domů stojících poblíž. Celá léta musel ráno v pět vstát např. lékař a jít odklízet napadaný sníh a pak honem do nemocnice za pacienty. A běda, když sníh padal i po dobu jeho pracovní doby a někdo na chodníku uklouzl! Pan doktor musel platit. Stejně jako stará babka, která dožívala nemocná v malém domku a díky své nepohyblivosti nemohla chodník uklízet ani si za jeho úklid někomu ze své penze zaplatit. Tuto nehoráznost, kdy je majitel nemovitosti trestán robotou na panském, jsem už kritizovala v době totality a časopis Dikobraz, který byl jeden z mála (ale spíše jan tak na oko) kritický k nepravostem všedního dne, to nejdříve slíbil otisknout, ale neučinil tak...
Nejbohatší sportovní klub Sparta dostává od poslanců dáreček: 40 milionů korun. Poslanci z toho asi také něco mají, jinak by jistě dali peníze potřebnějším, např. nemocnicím, že?
O to, jak jde našim politikům o blaho občanů, kteří je zvolili (ti hlupáčkové, že?) ukazují denní skandály politiků, které se vždy zablesknou v novinách na prvních stranách, nicméně zase brzy vyšumí. V říjnu to byl například bývalý premiér a předseda sociální demokracie Stanislav Gross, který musel kvůli skandálu se svým bytem odstoupit z funkcí, nicméně náhle „získal“ desítky milionů za akcie, které koupil (neví se za co) a s obřím výdělkem prodal. Nu, pak se nehrňte do politiky, jsteli mladý a drzý fracek, vždyť to tak pěkně vynáší
To na premiéra Topolánka velké výdělky zřejmě teprve čekají. Zatímco nedávno, když byl v opozici, kritizoval náklonnost socialistické vlády k molochu zvanému ČEZ, nyní se s ním kamarádí sám. Tato víceméně státní organizace neustále zdražuje elektřinu a přitom se chlubí ohromnými zisky.
To by dovedl každý, kdyby měl takové kámoše ve vládě, že?
A milenka Topolánka Talmanová, díky níž opustil rodinu právě poté, co mu pózovala (tedy rodina) na volebních plakátech propagujících právě rodinné štěstí a soudržnost? Má s ním dítě, což jí budiž přáno. Horší už je, že se v parlamentu stala předsedkyní Výboru pro slaďování rodinného a profesního života.
Humoru je v naší vládě stále dost. Paroubek poté, co se rozvedl a opatřil své bývalé Zuzaně bohaté sponzory pro její údajně charitativní podnikání (a také jí ponechal v majetku jezevčíka), se rozhodl oženit se svou milenkou, které se nesmí říkat milenka nýbrž soudružka partnerka. Ale netěšil ho zájem novinářů a tak stále měnil informaci, zda-li svatba bude nebo nebude a kdy eventuě bude. Novináři vyštrachali, že bude zrovna dnes 17. listopadu v hotelu bývalého estébáka Dvořáka.
Primátor Prahy Bém prý vede v popularitě, říká jakýsi výzkum veřejného mínění. Zřejmě je davu sympatický, protože lezl na Mont Everest v době kdy měl pracovat, a také je dav možná rozveselován jeho denně se měnícími výroky. Např. že knihovna pana Kaplického na Letné bude fajn, a poté zase, že je vlastně nemožná a že tam tedy nebude a pak zase, že možná tedy bude. On se rád ukazuje na veřejnosti, je pohledný a tak je možná i dobrým vzorem pro mladé drzé capouchy. Nebo že by ty výzkumy neříkaly pravdu, jak tvrdí vždycky Paroubek, když se neumístí vepředu?
Předseda zločinecké organizace komunistů Vojtěch Filip si zajel do Běloruska k diktátorovi Lukašenkovi a prohlašoval tam, jací jsme s Běloruskem kamarádi a sliboval spolupráci. To sice pobouřilo naše poslance, ale proč ho tedy volili za místopředsedu Parlamentu?
-ESHow to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad