Opět je tu žižkovský podzim…

9-10 2007 Ostatní česky
obálka čísla

a to už 11. ročník hudebního festivalu, který připravuje Jiří Hošek, cellista a docent na pražské konzervatoři, v tomto případě navíc zakladatel a umělecký garant festivalu.

Opět se hudbou rozezní, letos 19krát, různé hudební i nehudební sály nejen na Žižkově a na Vinohradech, ale také například prostory na Jindřišské nebo Žižkovské věži, aula na Vysoké škole ekonomické, kongresový sál Hotelu Olšanka nebo kaple různých církví. V tom tkví právě jedinečnost tohoto festivalu, a totiž, že s kvalitní hudbou přichází blíž za těmi, kdo se ostýchají nebo se jim nechce do nablýskaných sálů a mají rádi svoji čtvrť – Žižkov.

Festival se již v uplynulých deseti ročnících mohl pochlubit vysokou návštěvností a podobně tomu bude jistě i letos. Ostatně na slavnostním zahájení na žižkovské radnici potvrdil Jiří Hošek, jinak též přítel naší redakce a již dvojnásobný host našich Hovorů bez hranic, že je opět téměř vyprodáno. Přesto se několik šťastlivců, kteří budou ve dnech

16. října nebo 13. listopadu v Praze a přihlásí se naší redakci, může účastnit. A to buďto koncertu na Jindřišské věži, který spolupořádá náš Mezinárodní český klub, a kde budou na programu díla Bohuslava Martinů, skladatele na věži narozeného (13. 10.), nebo slavný Beethovenův trojkoncert v aule VŠE (16.10.).

Aby pražských hudebních festivalů na podzim nebylo málo, vedle Žižkovského tu máme ještě Struny podzimu (od 23. 9. do 18. 11.) a také největší poprázdninový hudební festival, tvořící již dnes téměř protiváhu Pražskému jaru, s názvem Pražský podzim. Takže přijedete-li do Prahy vlastně kdykoli a máte- li rádi hudbu, nemůžete se netrefit.

Maf

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012