Těšíme se na první poprázdninové setkání s členy a přáteli klubu

9 2006 Ostatní česky
obálka čísla

I když jsme zatím bez redakce, čile pracujeme na podzimním programu, který raději zopakujeme, i když byl zveřejněn již v minulém čísle. Některé akce se již mezitím upřesnily, takže vás, kdo budete v uvedené dny v Praze, srdečně zveme na:

Křest knížky básní Olgy Szymanské - 18. září od 18 hodin v salonku U vysmátého zajíce, Michalská 11, Praha 1

Olga je dlouholetou spolupracovnicí redakce Českého dialogu, kde můžete číst její zasvěcené příspěvky ze světa kultury. Láska k poezii a potřeba se touto formou vyjádřit ji vedla k vydání již druhé sbírky básní, opět s krásným výtvarným doprovodem. O její nové knížce a jejím ilustrátorovi čtěte na str. 27, nová i starší Olžina sbírka bude v prodeji během křestu. Tato akce je zároveň dobrou příležitostí pro všechny, kdo se chtějí osobně seznámit s další dobrou duší, která obohacuje nezištně Český dialog svými články.

Hovory bez hranic Po 25. září - Norbert Auerbach

Světový filmový producent s vtipem a šarmem o světě, o filmech, o knize svých memoárů, která právě vychází, ale i o ledasčem jiném.

V 80. letech jeden z nejvlivnějších mužů amerického filmového průmyslu. Objevil Bardotovou a Stalloneho, přivedl na plátno Jamese Bonda a Růžového Pantera, spolupracoval s Woody Allanem. Byl výkonným producentem společnosti Columbia Pictures, později prezidentem United Artists. Působil jako poradce prezidenta Ronalda Reagana. Po roce 1989 se vrátil do Čech. Nyní pracuje ve filmových ateliérech Barrandov jako výkonný poradce.

(Městská knihovna, Mariánské náměstí, malý sál od 17:00)

Pá 13. oíjna - Patricia Bretas (Brazílie) + Jaroslav Šonský (Švédsko)

Klavír a housle jsou nástroji těchto umělců, kteří vás pozvou na pražský koncert ze svého podzimního turné (15. 10. U Kamenného zvonu).

Beseda s brazilskou klavíristkou propagující a milující českou hudbu a kulturu vůbec, a s českým houslovým virtuózem žijícím ve Švédsku. Jaroslav Šonský zároveň představí velký hudební projekt, který připravuje společně s Budapest Spring Festival, s Česko-maďarským spolkem BOHEMIA, držitelem ceny Gratias Agit 2003, s Českým centrem v Budapešti a Institutem Bohuslava Martinů v Praze. V roce 2009, k padesátiletému výročí úmrtí Bohuslava Martinů, bude totiž největší maďarský hudební festival zasvěcen české hudbě a především právě tvorbě B. Martinů. Na besedě zazní ukázky z tvorby B. Martinů a budou v prodeji vstupenky na koncert 15. 10. U Kamenného zvonu za sníženou cenu 120 Kč.

(České centrum Praha, Rytířská 31, od 18:00)

Po 6. listopadu - Irena Budweiserová + Jan Brabenec Krásný hlas a krása z kůže neboli beseda s B + B, dvima přáteli.

Tedy: S výjimečnou zpěvačkou, členkou legendárního Spirituál kvintetu, ale i zdatnou sólistkou v oboru jazz, blues, šanson i jiných žánrech, Irenou Budweiserovou a s vídeňsko- pražským výtvarníkem tvořícím z kůže, Janem Brabencem, který je mimo jiné i úspěšným autorem knížky Cesta na východ a čerstvým nositelem ocenění za své dílo v Římě. (Městská knihovna, Mariánské nám., malý sál, od 17:00)

Prosinec

- datum a místo bude upřesněno - tradiční předvánoční setkání čtenářů a přátel Českého dialogu a Mezinárodního českého klubu.

Martina Fialková

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012