U nás v Kocourkově

7-8 2006 Aktuality česky
obálka čísla

*

Divadelní komedie kolem estébáka Filipa (předsedy KSČM) pokračuje dalším dějstvím. Ukázalo se, že před soudem, který se odehrál před 13 lety, mu k osvobozujícímu rozsudku pomohli jeho nadřízení estébáci.

Svědčili totiž o tom, že Filip jim sice podepsal závazek spolupráce a také spolupracoval, ale nevěděl, že je to StB. To je opravdu zajímavé, že? Co asi na tom závazku bylo v hlavičce papíru...

Pražské mlékárny?

Zajímavé také je, že svého nadřízeného estébáka Fr. Hanzalíka Filip dnes zaměstnává ve své advokátní kanceláři.

A do třetice zajímavé je, že představitel strany, která odjakživa halasí tím, že všechno má patřit všem a všichni dostanou všechno zadarmo, si kromě stotisícového příjmu v Parlamentu (o němž se před časem v novinovém rozhovoru vyjádřil, že si ho zaslouží za svou náročnou práci) přivydělává ještě advokacií, ačkoli mu na ni těžko asi zbývá čas při tak náročné práci, že?

*

Poslanci se již nemohli dívat na to, jak jejich asistenti živoří v bídě, když mají jen 25 tisíc měsíčně (pro srovnání, důchod mých blízkých za odpracovaných 30 let je 6-7 tisíc, nemocenská mého známého podnikatele, který je dlouhodobě po úrazu doma činí 2600 Kč).

A tak si odhlasovali zvýšení platů asistentů na 35 tisíc. A jak známo, tyto platy jdou "malá domů", protože poslanci většinou zaměstnávají jako asistenty své manželky, dcery, synovce a další blízké příbuzné.

* 1. července začal platit nový silniční zákon. Velmi přísný. Jedeš o kilometr rychleji, vezmeme ti bod a k tomu dáme pokutu.

Pil jsi a sedáš za volant?

XY bodů a event. trestní stíhání.

Není v tom zákonu všechno ještě "vychytáno", bude potřebovat nějaké změny, ale v zásadě je dobrý a konečně se na našich silnicích začalo jezdit podle pravidel, shodují se odborníci. Ne tak náš sociálně demokratický bavič, jinak dosavadní premiér Jiří Paroubek.

I když jeho vláda tento zákon připravila a odhlasovala, najednou mu přišlo, že by se měl jaksi "amnestovat". Lukáš Nádvorník v deníku MF Dnes napsal:

"Milí spoluřidiči, jen se dál bojte a dodržujte předpisy. Mám vyšší pravděpodobnost, že se večer vrátím domů živý a zdravý.

Milý pane premiére, neprodlužujte svou beztak už trapnou frašku, zmlkněte a odejděte do svých restaurací a jídelen."

Nelze než souhlasit.

*

SNK-ED je strana se sympatickým programem i lidmi. Nedostala však peníze za hlasy svých voličů ve volbách 2002, které jí patřily a to jen proto, že si to usmyslel sociálně-demokratický Sobotka a to dokonce přesto, že Ústavní soud rozhodl, že peníze straně musí být vyplaceny. Tedy: Sobotka zaprvé nejednal tak jak měl dle pravidel, zadruhé ignoroval rozhodnutí soudu. Přesto se dál drží jako klíště svého lukrativního postu ministra financí a dál se chová arogantně.

*

Estébáci Dudek a Šimák v rámci akce Asanace, kdy se vyháněli lidé nepohodlní režimu do zahraničí, si je tenkrát vychutnali. Řvali na ně, bili je, vyhrožovali a když k nim vtrhli do bytu, ukradli jim spoustu věcí.

Petruška Šustrová, novinářka a mnozí jiní by mohli vyprávět. Petruška měla proti nim nedávno znovu svědčit u Náchodského soudu, kde již byli odsouzeni (soudní tahanice začaly v roce 1990!), ale kvůli české soudní džungli dosud trest nenastoupili. Zazvonil však v jejím bytě telefon. Náchodský soud ji ústy administrativní pracovnice odvolal, neboť pánové (rozuměj, ti odsouzení) jsou na dovolené.

Petruška to komentovala v Lidových novinách takto: "Mám velkou chuť strhnout té paní s váhami a mečem pásku z očí"

-es-

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012