U nás v Kocourkově

*
Divadelní komedie kolem estébáka Filipa (předsedy KSČM) pokračuje dalším dějstvím. Ukázalo se, že před soudem, který se odehrál před 13 lety, mu k osvobozujícímu rozsudku pomohli jeho nadřízení estébáci.
Svědčili totiž o tom, že Filip jim sice podepsal závazek spolupráce a také spolupracoval, ale nevěděl, že je to StB. To je opravdu zajímavé, že? Co asi na tom závazku bylo v hlavičce papíru...
Pražské mlékárny?
Zajímavé také je, že svého nadřízeného estébáka Fr. Hanzalíka Filip dnes zaměstnává ve své advokátní kanceláři.
A do třetice zajímavé je, že představitel strany, která odjakživa halasí tím, že všechno má patřit všem a všichni dostanou všechno zadarmo, si kromě stotisícového příjmu v Parlamentu (o němž se před časem v novinovém rozhovoru vyjádřil, že si ho zaslouží za svou náročnou práci) přivydělává ještě advokacií, ačkoli mu na ni těžko asi zbývá čas při tak náročné práci, že?
*
Poslanci se již nemohli dívat na to, jak jejich asistenti živoří v bídě, když mají jen 25 tisíc měsíčně (pro srovnání, důchod mých blízkých za odpracovaných 30 let je 6-7 tisíc, nemocenská mého známého podnikatele, který je dlouhodobě po úrazu doma činí 2600 Kč).
A tak si odhlasovali zvýšení platů asistentů na 35 tisíc. A jak známo, tyto platy jdou "malá domů", protože poslanci většinou zaměstnávají jako asistenty své manželky, dcery, synovce a další blízké příbuzné.
* 1. července začal platit nový silniční zákon. Velmi přísný. Jedeš o kilometr rychleji, vezmeme ti bod a k tomu dáme pokutu.
Pil jsi a sedáš za volant?
XY bodů a event. trestní stíhání.
Není v tom zákonu všechno ještě "vychytáno", bude potřebovat nějaké změny, ale v zásadě je dobrý a konečně se na našich silnicích začalo jezdit podle pravidel, shodují se odborníci. Ne tak náš sociálně demokratický bavič, jinak dosavadní premiér Jiří Paroubek.
I když jeho vláda tento zákon připravila a odhlasovala, najednou mu přišlo, že by se měl jaksi "amnestovat". Lukáš Nádvorník v deníku MF Dnes napsal:
"Milí spoluřidiči, jen se dál bojte a dodržujte předpisy. Mám vyšší pravděpodobnost, že se večer vrátím domů živý a zdravý.
Milý pane premiére, neprodlužujte svou beztak už trapnou frašku, zmlkněte a odejděte do svých restaurací a jídelen."
Nelze než souhlasit.
*
SNK-ED je strana se sympatickým programem i lidmi. Nedostala však peníze za hlasy svých voličů ve volbách 2002, které jí patřily a to jen proto, že si to usmyslel sociálně-demokratický Sobotka a to dokonce přesto, že Ústavní soud rozhodl, že peníze straně musí být vyplaceny. Tedy: Sobotka zaprvé nejednal tak jak měl dle pravidel, zadruhé ignoroval rozhodnutí soudu. Přesto se dál drží jako klíště svého lukrativního postu ministra financí a dál se chová arogantně.
*
Estébáci Dudek a Šimák v rámci akce Asanace, kdy se vyháněli lidé nepohodlní režimu do zahraničí, si je tenkrát vychutnali. Řvali na ně, bili je, vyhrožovali a když k nim vtrhli do bytu, ukradli jim spoustu věcí.
Petruška Šustrová, novinářka a mnozí jiní by mohli vyprávět. Petruška měla proti nim nedávno znovu svědčit u Náchodského soudu, kde již byli odsouzeni (soudní tahanice začaly v roce 1990!), ale kvůli české soudní džungli dosud trest nenastoupili. Zazvonil však v jejím bytě telefon. Náchodský soud ji ústy administrativní pracovnice odvolal, neboť pánové (rozuměj, ti odsouzení) jsou na dovolené.
Petruška to komentovala v Lidových novinách takto: "Mám velkou chuť strhnout té paní s váhami a mečem pásku z očí"
-es-How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.

Všechny moje Ameriky - I. Cali
Reportáže z atraktivních míst San Franciska, Los Angeles, San Diega, Orange County a dalších střídají příběhy českých osobností. Najdeme tu jména novináře Jožky Pejskara, spisovatele Jana Beneše, skladatele, fotografa a dobrodruha Eduarda Ingriše, prof. Ivo Feierabenda a jeho otce, politika z první republiky Ladislava, který se zasloužil o zemědělské družstevnictví, profesorky, klavíristky a výrazné vlastenky Marie Dolanské, příběh rodiny Georginy Teyrovské, která se musela se svým manželem Eduardem v roce 1949 proplazit přes hranici, když jim komunisté zabavili nejznámější pražskou barvírnu a šlo jim o život.
Je tu i částečný příběh Jiřího Voskovce, který prožíval své poslední roky v mohavské poušti.
Samozřejmě je zde také putování po stopách Jacka Londona, který zde v mládí kradl ze sádek ústřice, ale v pozdějším věku své úspěšné spisovatelské kariéry si postavil pěkný dům, který je dnes jeho muzeem a nedaleko je i jeho hrob. V přístavu Oakland má své náměstí, sochu Bílého tesáka, chatu dovezenou až z Aljašky a hospůdku, do které chodil.
Knížka představí i Jiřího Knedlíka, který v hlavním městě Sacramentu peče nejlepší lázeňské oplatky na světě, příběh bratra známého spisovatele Oty Ulče Gustava, zajímavé zážitky mladé spisovatelky Katky Dehningové a mnoha dalších.
Čtivé je vyprávění o minulosti i současnosti zdejšího Sokola, o tzv. Československém domečku, o několika Českých školách a školkách a v neposlední řadě o mladých lidech, kteří sem přišli až po roce 1989 a dobře se uplatnili.
Kniha má 144 stran a kromě černobílých fotografií v textu má několik barevných příloh.
Cena je 200 Kč v ČR, v zámoří 15 USD a v Evropě 10 EUR i s poštovným. Jak zaplatit sdělíme zájemcům při objednání.
Objednávejte na:
cesky-dialog@seznam.cz
nebo tel.: +420 739 091 057
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad