Knížky - Fr. Habr - Svědkyně vypovídá pravdu - Nakladatelství Regulus

10 2001 Ostatní česky
obálka čísla

    Román vypráví pravdivý příběh z bývalého Lidového bytového družstva v Praze, který se odehrával jen několik let před pádem totality.
    V tomto románu jsou plasticky nejčastěji formou dialogu popsány mafiánské praktiky některých tehdejších funkcionářů i zaměstnanců družstva, kteří ve svých postupech a v ;chování předčili italské mafiány.
    Autor zná všechny aktéry tohoto děje, v němž sám hrál nezanedbatelnou roli. Vypráví všechno bez jakýchkoli zábran s vědomím, že tím poškozuje i sám sebe. Tato kniha je vyprávěním o korupci, úplatkářství, vzájemném vydírání, nezákonném kšeftování i o zneužívání orgánů činných v trestním řízení. Toto všechno je obsahem knihy, jejíž podstatná část odhaluje soudní příběh, ve kterém ústní informace vedoucího oddělení státních orgánů tehdejšího ÚV KSČ přednesená na funkcionářském aktivu, měla vyšší právní sílu než zákony této země.
    Jen za této situace byl možný takový postup soudu, který se řídil jen úmyslem předsedy senátu. Poslední otázka obžalovaného na svědkyni obžaloby.
    Paní svědkyně, řekněte prosím soudu, jak tady po celou dobu své výpovědi můžete tak sprostě lhát?
    Odpověď svědkyně -- já vypovídám pravdu.
    Otázka na svědkyni ani její odpověď se neprotokolovaly, protokolovalo se konstatování soudu -- svědkyně vypovídá pravdu.
    Něco takového bylo možné jen proto, že každý soudce byl především disciplinovaným členem strany, poté hospodářem a až v ;poslední řadě tím, kdo nalézá právo.
    Knihu lze objednat u manažera nakladatelství REGULUS, Jaroslava Přeučila, Kolínská 9, Praha 3.
    Cena 220 Kč


Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012