Knížky - Alexandra Berková - Temná láska - Nakladatelství Petrov

10 2001 Ostatní česky
obálka čísla

    Kdo četl Magorii nebo Utrpení oddaného křiváka, nebude již šokován autorčiným "drsňáckým" stylem. Jde totiž rovnou k věci. Na samu dřeň lidských vztahů, ubohostí, mindráků, které se "léčí" dupáním po slabších, životních náhražek jako je opojení mocí či gorilí mlácení se pěstmi v prsa a ujišťování "jak jsem dobrej". A nejde jen o kritiku mužského světa slabostí, jak se zajisté některým literárním kritikům-mužům bude možná na první pohled zdát. Ostří břitů míří stejně tak nemilosrdně na ženy-slepice, ženy-služky, ženy -- coby předmět k možnosti oplodnění a rozmnožení "pánem tvorstva", bez uplatnění a prosazení svých intelektuálních a citových schopností.
    Alexandra Berková není feministka, ani nebrání ženy proti "zlým a tupým mužům". Nastavuje společnosti velmi jasné zrcadlo současného světa, zmítaného nesmyslnými boji mezi partnery, rodiči a dětmi, politiky, zeměmi, honbou za zlatým teletem, absencí duchovního rozměru atd., atd. Kromě partnerských vztahů zde autorka velmi stručně a výstižně charakterizuje dnešní politiky s jejich arogancí, honbou za majetkem a naprostým nezájmem o budoucnost naší země...
    Knížku jsem přečetla jedním dechem. Nenechala mne lhostejnou a myslím si, že tak to bude i s dalšími čtenáři. Co víc si autor knížky může přát?


ES

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012