Mezinárodní český klub - Co bylo

Podnikli jsme báječný výlet. Nejprve na hrad Křivoklát, kde jsme se kochali pozdně letním počasím a stromy zbarvujícími se do podzimu, obdivovali stavební a strategické schopnosti našich předků, naopak nás mrazilo v prostorách určených k mučení vězňů a hřálo ve zdejší dřevořezbářské dílně při pohledu na kouzelné figurky a další předměty vyrobené z tolika druhů dřeva.
Poté jsme se vydali třemi auty -- díky Janu Šináglovi (Švýcarsko, ČR), Jiřině Dragounové - Gandalovičové (Německo, ČR) a Arnoštu Brychtovi (Austrálie, ČR), do Lán, sídla to našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Byli jsme pozváni k prohlídce Muzea T. G. M., o němž jsme již psali, a kde budeme mít následně i možnost prezentace Českého dialogu a Mezinárodního českého klubu. Zúčastnili jsme se slavnostní Masarykovy vatry k uctění
T. G. M. i položení květin na hrobě Masarykovy rodiny.
Vítejte v klubu!
Poté brzy (24. 9.) následovaly Hovory bez hranic v Městské knihovně. První podzimní téma bylo věnováno Novému Zélandu. Pan Čížek, cestovatel a zprostředkovatel cest na Nový Zéland přinesl krásné fotografie, které se promítaly pro potěšení diváků, mladá Novozélanďanka s typickým jménem Anežka Nováková (viz článek na str. 8 -- 10) nenechala diváky ani minutu polevit pozornost. K milé atmosféře večera přispěla i moderátorka Jana Volfová, jinak jedna z nejúspěšnějších autorek tohoto roku -- a píšeme to s hrdostí, protože její kniha Českých dějin hrátky ošidné vznikla na základě článků Jany Volfové pro náš časopis a stala se jednou z nejčtenějších knih roku. Prosím, jestli ji ještě nemáte, neváhejte a objednávejte! Jak pro vás, tak jako dárek pro vaše bližní. Stojí skutečně za to. Vtip, nadhled i roztomilé kresby Ludmily Lojdové přibližují českou historii opravdu velice čtivě.
How to contribute
The Czech Dialogue exists thanks to voluntary financial donations from people from all over the world.
Even you have the opportunity to contribute to its administration with any amount.
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad