Chcete nádraží nebo kulturní památku?

Eva Střížovská KVĚTEN 2023 Aktuality česky

SLOVO

Chcete nádraží nebo kulturní památku?

Jestli ano a máte nějaké ty miliardy nazbyt, tak si ji kupte. Nebo, jste-li politickou stranou, požádejte o ni zdarma. Momentálně se nabízí Hlavní pošta, Hlavní nádraží v Praze, zámek Štiřín aj.

Tedy Praha hlavní nádraží, jak se správně jmenuje, je už víceméně rozprodáno. Majitelům drahých restaurací, prodejcům módy a všeho možného, co si lze koupit i jinde.

Že to není prodáno, ale jen pronajato? Výsledek je stejný.

Že by cestující ocenili, kdyby si mohli někde v klidu sednout a čekat na svůj zpožděný vlak? A třeba si koupili i kafe za normální cenu nebo mošt pro cestou otrávené a uplakané dítě? To nikoho z „prodejců“, což jsou naši zvolení zástupci, asi nenapadlo. Místo toho se tlačí na několika nepohodlných lavičkách nebo sedí přímo na zemi se svými zavazadly. Ale mohou si koupit třeba boty, blůzu, doplňky stravy nebo stříbrný či ocelový šperk. Bravo, pražští zastupitelé, to se vám povedlo!

A je na řadě Hlavní pošta. Je to starobylá novorenesanční budova v centru Prahy a vyhlášená Kulturní památka. Její služby se zruší a prodá se buď kupci s největší nabídkou (to se pak můžeme těšit na nový hotel nebo další hadry) nebo dá zdarma politické straně pro úředníky. Například Pirátům, kteří o ni už projevili zájem.

Ano, naši politici to s námi myslí dobře. Musíme sice platit horentní sumy za elektřinu i za zeleninu a budeme mít vyšší daně a nižší důchody, ale můžeme se zajít zahojit do herny. Ty budou prosperovat, daně se jim naopak sníží.

A další radostné zprávy se z vládních kruhů šíří mezi lid. Dětem ubude kreslení a zpívání, měly z toho dobré známky, tak se to nepotřebují učit a hlavně devátá třída. Mohou tak jít dříve do práce, vydělávat a přispívat do státního rozpočtu.

A pak se konečně budem všichni prima mít!

EVA STŘÍŽOVSKÁ

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012