SLOVO NA DUBEN

Eva Střížovská BŘEZEN 2023 Aktuality česky

Hurá! Jaro je tu. I když je sem tam ještě zima jak v psírně, jak říkávala moje maminka. Zlatý déšť kvete, někde i stromy, kopřivy se derou ze země a za nimi bílé sedmikrásky a další kytky.

A máme nového prezidenta. Jeho inaugurace byla veliká, převeliká, lidé ho přišli na hrad vítat s rozjasněnými tvářemi. I když to není Masaryk ani Havel, jak by si mnozí přáli, určitě je to osobnost, od níž se nemusíme obávat takového lhaní, podrazů a nezákonností jako od tlupy, která si přivlastnila celý Hrad i Lány jako soukromé hřiště. A tomu, který všemu jakoby deset let velel, nyní patří odchod na smetiště dějin. Fuj, to jsem si oddechla.

A jak už to bývá, někomu se nový prezident líbí, někomu nelíbí. Čas ukáže, ale horší už to nebude.

Radostná novina – vědci zjistili, že smrt neexistuje. Zapříčinil to objev kvantové fyziky. Už předtím také připustili, že existuje NDE, tj. zkušenost s blízkostí smrti, což léta letoucí vehementně odmítali. Jak už kdysi prohlásil Einstein, energie se neztratí, pouze přemění. To jsem si ze školních let kromě jiného pamatovala a tak se těmto „novinkám“ nedivím. Nediví se tomu moc a moc lidí na celém světě, kteří s tím mají už nějakou zkušenost nebo jsou moudřejší než ti na nižší úrovni. Zajímavé je, že ta „úroveň“ nemá nic společného se značkou vaší kabelky či automobilu, ta je ve vás. Ne v každém, samozřejmě. Jsou i tací, kteří jsou natolik zabedněni, že se stále rvou o moc, o peníze, vraždí a válčí. A namlouvají sami sobě, že jsou šťastní.

Eva Střížovská

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012