Navštivte...

10 2003 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Přímo v centru Prahy -- kousek od Vodičkovy ulice -- najdete k využití volného času i pro zdokonalování se v horolezectví prostor Boulder baru. Unikátní spojení baru, galerie a lezecké stěny na ploše 300 m čtverečních, první svého druhu, které se řadí mezi největší v České republice.

Netradičně pojatá kavárna s dominantou atypického baru protínajícího celou plochu na dvě části, kde je možné z bohaté nabídky nápojů načerpat síly po sportovním výkonu i při poslechu příjemné hudby a také shlédnout sporty promítané na plátně. Spojovací chodba mezi barem a lezeckou stěnou je pojata jako malá galerie: první výstavou její provoz zahájil uznávaný fotografa Ladislav Kamarád, další se zabývají nejen náročnými sporty: velký úspěch měla kolekce fotografií Petra Piechowicze (Pepeho) pod názvem Na konečcích prstů. Z chodby uvidíme speciálními okny samotný prostor lezecké stěny. Ta s řadou převislých tvarů a různých profilů (se 6000 chyty) je určena k lezení bez lana, kde pády jsou zabezpečeny speciálními matracemi rozprostřenými po celé ploše. Centrum je plně klimatizováno, jsou tu šatny, sprchy a sociální zázemí. Při vstupu je bar pro občerstvení, koupi speciální sportovní výživy a pro zapůjčení lezecké výbavy. Stěna může pojmout až 35 lidí najednou.

Nejvýznamnější aktivitou horolezeckého centra je pořádání závodů v boulderingu

(Mistrovství ČR v dubnu 2002 bylo vyhodnoceno veřejností jako nejlepší z horolezecké disciplíny vůbec!)

Podle hesla "Leze celá rodina" se ho také zúčastnilo více družstev zahrnujících i tři generace, a to od šesti do téměř osmdesáti let!

Olga Szymanská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012