POSELSTVÍ DĚTÍ NOVÉHO VĚKU

Eva Střížovská červen 2022 Knihy česky

Fascinující příběhy o věcech mezi nebem a zemí

Před několika lety učitelka mateřské školky Jana Štrausová zažívala zvláštní chování svých malých svěřenců. Zprvu ostýchavě za ní chodili a ukazovali jí své výkresy. A doprovázeli je ještě zvláštnějším výkladem. Vyprávěli, že přišli z hvězd, že už na tomto světě žili aj. Když to Jana říkala jejich rodičům, odpovídali, že takhle si děti vymýšlejí často, ať si toho nevšímá. Ale ona se naopak o TO začala velmi zajímat. Nejprve napsala na toto téma diplomovou práci (končila právě studium na UK, aby mohla být učitelkou na základní škole) a následně i knihu Děti nového věku. Ta se stala bestselerem a Jana se pustila do další knížky. Tentokrát jde o vyzrálý souhrn zkušeností a poznatků, které jsou blízké každému duchovně zaměřenému člověku, či jen člověku otevřenému poznávat nové věci a přemýšlet o nich jinak. Jinak, tím myslím zahodit dogmata, jež nás provázela od útlého mládí ať výchovou doma či ve škole.

Vzpomínám si například, jak nám jeden učitel vykládal o tom, kde vznikl první člověk. Přece v Africe. A byl černý, protože se tam opálil. A potom se rozšiřoval na sever, tak zase zbledl. Na otázku nezbedného žáčka, proč jsou ale někteří lidé žlutí se šikmýma očima však odpověď neznal.

Lidé, co chodí do kostela na mši a ke zpovědi to mají jasné. Po smrti jdou do nebe, do očistce nebo do pekla. Ateisté také. Po smrti prostě nic není. Na dotaz proč jsou vlastně na světě řeknou buď nevím nebo abych si tady užíval než umřu.

V posledních letech se tady rozšířilo povědomí o NDE, což je přeloženo zkušenost s blízkou smrtí. Je to třeba událost, kdy člověk leží při operaci na sále, pak jakoby umře a vznáší se u stropu, přičemž vidí své lékaře, jak se v něm vrtají. Když se „vrátí do těla“, nikdo mu nechce věřit. Až když se o ten jev začali vážně zajímat vědci, lidé pomalu měnili svůj názor.

Dokonce znám případ dr. Evana Alexandra z USA, který velice vyčítal mé známé z Kalifornie, že šíří „bláboly“ o tom, jak přežila svou vlastní smrt. MUDr. Alexander je neurolog. Moc se rozčiloval, že někdo může toto tvrdit, když on zná mozek a průběh jeho konce atd. Pak ale dostal infarkt. A dostalo se mu zkušenosti s NDE. Celý otřesený se pak vrátil zase do života. A napsal o tom knížku. Šla na dračku. Ale pojďme k naší knížce.

Autorka Jana Štrausová zde použila zkušenosti nejen své, ale i řady čtenářů své první knihy, kteří se jí ozvali. Doplnila knížku i velice zajímavými portréty a zkušenostmi mimořádných osobností jako je známý duchovní léčitel Bruno Groning aj.

A samozřejmě nechybí ani hezké a nevšední obrázky, které kreslily dětí.

Knihu vydalo nakladatelství EMINENT.

Eva Střížovská

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012