ZLATÉ ČASY

-ES- červen 2022 Knihy česky

Většina posluchačů rádia Dvojky každou neděli v 10 hodin s potěšením sleduje pořad Zlaté časy Václava Kopty. Jde o písničky a povídky, které jsou pohlazením po duši.

Autor pořad uvádí vždy těmito slovy: Zlaté časy – tohle slovní spojení v sobě ukrývá kouzlo vzpomínek, nostalgie nebo životní etapy, která má s odstupem času víc barev. Holky byly tenkrát hezčí, měly kratší sukně, v kinech běželo víc filmů, na které se vyplatilo vystát frontu, a v písničkách se zpívalo o věcech, kterým jsme rozuměli a jejichž refrén jsme si zapamatovali už po prvním poslechu.

To jsou velmi výstižná slova a pořad pro nedělní čas jako dělaný. Písnička střídá písničku a povídky v podání autora jsou vtipné, zábavné a hlavně ze života. Někdy trochu smutné, či k zamyšlení, většinou však pro zasmání. Můžeme se zde dočíst o hercích, s kterými se Václav Kopta potkával léta v divadle Semafor i jinde, ale i tom, jak jeho snem od dětství bylo řídit autobus.Tento sen si nakonec splnil ve svých šestapadesáti letech při koronavirovém výpadku možností divadelního života. Složil patřičné zkoušky, lékařské prohlídky a stal se řidičem MHD. A i když musel vstávat ve tři ráno, moc ho to bavilo. Příhody s autobusem jsou neodolatelné, tak jako ostatně celá knížka.

Vydal ji RADIOSERVIS a nutno také pochválit ilustrace Jana Kopty

ES

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012