Pozvánka na vzpomínkový večer o Jestřábovi a jeho oddílu

Marina Hofmanová (Hužvárová) duben 2022 Aktuality česky

Na Foglarovu slavnou Pražskou Dvojku se bude vzpomínat ve středu 4. května od 17:00 hodin v Památníku národního písemnictví.


Jak mají skautské oddíly ve zvyku, veškeré své dění pečlivě zaznamenávají a dokumentují v kronikách a denících, takže se můžete těšit na spoustu dobových fotografií a dalšího materiálu v obsáhlé prezentaci, kterou připravili průvodci vzpomínkovým večerem na Jaroslava Foglara - Jestřába a jeho oddíl, bývalí členové Dvojky Jaroslav Čvančara – Jáček a Michal Beránek. A rovnou také přichystali malou slosovací soutěž: na pozvánce jsou totiž zobrazeni bývalí členové oddílu, kteří už odešli na věčná tábořiště. Pokud uhodnete jejich jména a napíšete je, doplníte své jméno a adresu a odpověď odevzdáte pořadatelům, zařadíte se do losování o originální nostalgické oddílové fotografie ze 60. let minulého století.

 

Za redakci Českého dialogu můžeme prozradit, že mezi bývalými členy Dvojky nechybí fotografie Dana (letos je tomu 80 let, kdy do oddílu vstoupil), otčíma šéfredaktorky Evy Střížovské. A právě v jeho Holešovickém bytě u Pergamenky po nějakou dobu sídlila též redakce Českého dialogu.

 

HaM

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012