Zlo z Hradu

-red- duben 2022 Aktuality česky

ZLO PŘICHÁZÍ Z HRADU

Právě když jsem usedala k počítači s úmyslem napsat o Zemanovi a jeho hradní trojce, zjistila jsem, že Martin Mejstřík už to vlastně napsal na FB. S jeho svolením tedy uveřejňuji. Jen k tomu dodám, že se ještě příštích devět měsíců jistě dočkáme omilostnění Mynáře, Nejedlého a třeba i dalších zloduchů. Hraje se tu totiž takové demokratické divadlo, kde je všechno možné a kde Gauneři jsou nepostižitelní. A kterým mnozí tleskají. A ta část publika, která remcá, prostě jen remcá.

ES

K napsání tohoto příspěvku se chystám už dlouho. Posledním impulzem byla milost té lidské trosky znesvěcující už desátým (!) rokem Hrad, udělená odsouzenému Balákovi, jehož zaměstnavatelem je tentýž Hrad, prostřednictvím kancléře Mynáře.

Pokud by byla politická vůle, jistě by se našly právní důvody, jak rozhodnutí Zemana napadnout a anulovat. Jsme-li demokracií, jít to prostě musí!

Ale k věci: Žasnu, jak se tady (a nejen zde, ale i v celé EU snad s výjimkou pobaltských států a Polska) všichni tváří (pominu-li řešení uprchlické vlny + vojenskou, materiální a humanitární pomoc), jakoby žádná válka nebyla. Dle mého názoru měl být už během prvního týdne invaze na Ukrajinu, v momentě, kdy začal Putin vyhrožovat nukleárními zbraněmi, přijat zvláštní režim, ano, nezní to pěkně, ale myslím, že se tomu říká vyhlášení válečného stavu. A všechny kroky státu v tomto stadiu války tak, jak se dotýká ČR, tedy kroky zejména policie a justice, tomuto stavu podřizovat. Chování ruské ambasády, ruských agentů, ruské páté kolony…, a ano - i Hradu. Protože ten do této skupiny jednoznačně spadá. Jsme ve válce! A Zeman, Mynář, Nejedlý…, tyto Putinovy onuce, místo toho, aby byli okamžitě vypráskáni z Hradu a zodpovídali se za své zločiny soudu (jistě, válečnému), si v klidu dál jedou své stamilionové kšefty.

Možná máme pro stav válečného ohrožení jiný právní instrument. Právníci, či činní politici, mne případně opraví. Ale smysl mého sdělení je snad jasný.

Asi je dobře, že nejsem v politice. Pro mne určitě.

Martin Mejstřík

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012