Vyšla kniha o historii časopisu Český dialog, křest se konal v Libri prohibiti.

HaM březen 2022 Aktuality česky

Dlouho avizovaná kniha Evy Střížovské, která pod lakonickým názvem Český dialog 30 shrnuje uplynulá tři desetiletí nezávislého časopisu oslovujícího Čechy po celém světě, se konečně dočkala své premiéry na veřejnosti.

 

Stylové prostředí pro křest poskytl ředitel knihovny Libri prohibiti Jiří Gruntorád a bylo nám ctí přivítat mezi hosty slavnostního večera též předsedu Stálé komise Senátu PČR pro krajany žijící v zahraničí Tomáše Czernina (na snímku).

Přítomna byla samozřejmě šéfredaktorka Česského dilogu a autorka knihy Eva Střížovská, její dvě dlouholeté redaktorky Marina Hofmanová a Martina Fialková i Milan Hodek, v jehož vydavatelství Paper Jam kniha vyšla.

 

Po úvodních slovech všech výše zmíněných a následném přípitku autorce a její knize začal ten správný živý dialog se všemi přítomnými. A protože v publiku nechyběly důležité spolupracovnice redakce, jako například Jiřina Hanzlová nebo Lidka Lojdová, ale i další milí hosté, živě se debatovalo a také vzpomínalo.

Ve vzpomínkách defilovala spousta osobností, které stránky časopisu Český dialog průběžně představovaly, ať už jako významné ženy a muže s českými či československými kořeny, či jako autory příspěvků. Take se připomínalo ohromné množství různých konferencí, besed, kulturních akcí, přednášek a koncertů. Prostě se probíralo všechno možné, co se nedalo vměstnat na „pouhé“ čtyři stovky knižních stran.

 

Podvečerní slavnost 24. února 2022 k přivítání nové knihy Evy Střížovské se rozhodně vydařila se vším všudy.

 

Knihu si můžete objednat v síti Kosmas nebo na eshop.paperjam.cz-

 

Příspěvek PhDr. Antonína Kostlána zasazující vznik Českého dialogu do "dialogového okna" soudobých českých dějin, bude zveřejněn zvlášť.

 

HaM

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012