Vyšla kniha o historii časopisu Český dialog, křest se konal v Libri prohibiti.

Dlouho avizovaná kniha Evy Střížovské, která pod lakonickým názvem Český dialog 30 shrnuje uplynulá tři desetiletí nezávislého časopisu oslovujícího Čechy po celém světě, se konečně dočkala své premiéry na veřejnosti.
Stylové prostředí pro křest poskytl ředitel knihovny Libri prohibiti Jiří Gruntorád a bylo nám ctí přivítat mezi hosty slavnostního večera též předsedu Stálé komise Senátu PČR pro krajany žijící v zahraničí Tomáše Czernina (na snímku).
Přítomna byla samozřejmě šéfredaktorka Česského dilogu a autorka knihy Eva Střížovská, její dvě dlouholeté redaktorky Marina Hofmanová a Martina Fialková i Milan Hodek, v jehož vydavatelství Paper Jam kniha vyšla.
Po úvodních slovech všech výše zmíněných a následném přípitku autorce a její knize začal ten správný živý dialog se všemi přítomnými. A protože v publiku nechyběly důležité spolupracovnice redakce, jako například Jiřina Hanzlová nebo Lidka Lojdová, ale i další milí hosté, živě se debatovalo a také vzpomínalo.
Ve vzpomínkách defilovala spousta osobností, které stránky časopisu Český dialog průběžně představovaly, ať už jako významné ženy a muže s českými či československými kořeny, či jako autory příspěvků. Take se připomínalo ohromné množství různých konferencí, besed, kulturních akcí, přednášek a koncertů. Prostě se probíralo všechno možné, co se nedalo vměstnat na „pouhé“ čtyři stovky knižních stran.
Podvečerní slavnost 24. února 2022 k přivítání nové knihy Evy Střížovské se rozhodně vydařila se vším všudy.
Knihu si můžete objednat v síti Kosmas nebo na eshop.paperjam.cz-
Příspěvek PhDr. Antonína Kostlána zasazující vznik Českého dialogu do "dialogového okna" soudobých českých dějin, bude zveřejněn zvlášť.
HaM
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad