Josefína na zeleném ostrově, jak vzniká kniha

Anna Sobotková březen 2022 Knihy česky

V roce 2020 vyšla kniha pro děti s názvem Odvážná holka a v současné době startuje předprodej pokračování dobrodružství Josefíny a jejich přátel. Po úspěšném předprodeji kniha vyjde pod názvem Josefína na zeleném ostrově.

 

Vydat knihu není tak snadné, jak se na první pohled zdá, na druhou stranu nejde ani o žádnou utopii. Pokud váš rukopis nakladatelství přijalo, práce teprve začíná. Hotový rukopis se dostává do rukou redaktora, který provádí úpravy ve stylistice a podrobí text první jazykové korektuře. Dobrý redaktor bere ohledy nejen na potenciální čtenáře, ale i na autora. Důležitá je vždy spolupráce a komunikace. Po jazykových korekturách přichází na řadu lámání knihy. Zlom je konečný vzhled knihy, o který se starají grafici, ti také provedou sazbu celého textu, a to tak, aby byla čtenářově očím příjemná. Následují další korektury a čtení, při kterých se doladí poslední nedokonalosti.

 

A o čem kniha Josefína na zeleném ostrově je?

Ve druhém díle se opět setkáte s detektivem a mocným alchymistou Derekem Darcym, jehož schopnosti nezmenšuje ani fakt, že je po smrti. Volné pokračování knihy o školačce Josefíně, která žije v Londýně a kamarádí se s  detektivem Darcym, upírem Oplzlíkem a tajemnou Maurou vás vtáhne do příběhu hned první stránkou a nepustí, dokud nepřečtete poslední větu. Josefína řeší další případ a jí i jejím rodičům hrozí smrtelné nebezpečí, proto se opět musí vrátit do světa kouzel a postavit se zlu.

 

Pár slov o nakladatelství

Nakladatelská skupina ALBATROS MEDIA má pod svými křídlyjiž delší dobu nakladatelství Pointa. To existuje tři roky a funguje tak, že zajišťuje  prostředky na vydání knihy formou předprodejních kampaní. Albatros Media platformu začala stavět v září 2018. Od počátku startup 100% vlastnila skupina Albatros Media.

„Podstatou Pointy je dát autorům možnost, aby vydání své knihy vzali do vlastních rukou, od financování a vizuální stránky po výběr kolegů, kteří na knize pracují a tvoří její finální podobu. Po celou dobu jsme autorům k dispozici, pomáháme jim a radíme, kde je třeba,“  popisuje provoz Pointy Veronika Mahdalová, která tým Pointy povede i pod Albatros Media, největšího nakladatelského domu v Česku. Albatros Media prostřednictvím vlastních distribučních sítí nabízí knihy do všech velkých řetězců jako je Luxor, Knihy Doborovský, Kanzelsberger nebo Kosmas a e-shopy, jako jsou  Martinus nebo Megaknihy. Každá z vydaných knih vychází v tištěné i elektronické podobě. E-knihy distribuuje firma Palmknihy, která je nabízí na svém e-shopu a zároveň je dodává prodejcům e-knih, jako je Alza, iTunes, Google Play a podobně. Palmknihy zároveň poskytují tituly knihovnám a nabízejí je k vypůjčení i do zákaznických programů firem jako O2 nebo Vodafone.

 

Anna Sobotková

www.pointa.cz

Link je: https://bit.ly/KupJosefinu

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012