O počasí

Slovo na listopad
O počasí
Také jste si všimli, že téměř zmizelo jaro a podzim a místo toho je jen zima a léto? Letos byla zima zvláště dlouhá, léto začalo místo jara už částečně v květnu a zatímco loni v půlce listopadu jsem ještě chodila bosa po louce, včera mne při vstupu na balkon ovinula taková kosa, že jsem vůbec ven nevyšla.
Všechny klimatické změny prý zavinil člověk. Vyfukuje do ovzduší moc plynů, kácí stromy a celé lesy atd. A také se snaží počasí měnit. Umí např. rozehnat mraky a zařídit slunečný den. V Americe si svatebčané za takový hezký den mohou zaplatit.
Také se mluvilo o chemtrails, kdy letadla ve výšce 7 – 10 km vypouštějí do ovzduší určité chemikálie, které mají bránit oteplování planety. Více je o tom na wikipedii. Jsou tam uvedeny americké patenty na tento způsob ochrany Země. Je tam také uvedeno, že časem tyto praktiky přestaly. Je pravda, že tlusté bílé čáry za letadly už na nebi moc vidět nejsou, zatímco před několika roky se jimi nebe jen hemžilo. Dnes bývá nebe většinou azurové. Tedy když je slunečno.
Abychom nesmradili na zemi, mají být zrušena auta na benzín a nahrazena auty elektrickými. Hm, na to jsem zvědavá, když je té elektřiny takový úbytek. Je i nedostatek nafty a plynu, vlastně všech energií.
Kdepak jsou ty Teslovy patenty a spisy na volnou energii? Prý je toho plný vagón kdesi v USA ukryto. Tak co kdyby se to odkrylo. Jo, to nejde, kdo by z toho profitoval?
Nerozumím ekonomice a snad ani rozumět nechci. Jen říkám, co jsem různě četla.
Eva Střížovská
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad