Virus a volby

Eva Střížovská 2021 září Slovo redakce česky

SLOVO NA ŘÍJEN

Virus a volby

Tato dvě témata jsou nyní tzv. na pořadu dne. V médiích jistě od rána do noci. Obojí je směšné. Kotrmelce, kdy jsme jako posluchači bombardováni rozporuplnými zákazy a příkazy a pak zase sem tam tzv. trošku uvolněním tu toho tu onoho. Odborníci se neshodují, co je správné, co funguje a nefunguje, poměřují se počty nakažených včera dnes a zítra a v podstatě nejmoudřejší je ten, kdo přizná, že „vím, že nic nevím“. Jak se chvástal Izrael, že má vše pod kontrolou, naočkoval své občany jako první a když chtěl své prvenství mezi státy potvrdit, hle, bum bác a všechno je jinak. A vakcína nacpaná geny. Zase si člověk hrál na boha a po první vakcíně přišla druhá, po ní třetí a jistě bude nabízena i čtvrtá. Otázka: Uznat či neuznat přirozenou imunitu? Spíš ne, ta je totiž zadarmo, co by si počali všichni ti chytří vynálezci božích oprav, kdyby nedostali zaplaceno za svou práci? A přebývají vakcíny? No co, ještě nebyly očkovány děti. Pojďme na to.

Zvedá se mi žaludek a ví proč

Obvykle jsem tento sloupek na říjen psávala na chatě kolem 28 září spolu se vzpomínkou na Sv. Václava. Nutno uznat, že média mu věnovala také dobré vzpomínky. Sledovala jsem, na chatu už nejezdím, nemám na to fyzičku. Zahrádku s rajčaty, paprikami a bylinkami mi zbudoval můj milý vnuk na balkóně. Taky tu mám kytičky a je to fajn.

Druhé téma -  volby – je v médiích snad ještě výraznější než covid. A o hodně směšnější než nemoc, při které trpí a umírají lidé.

Jako každoročně se strany předhánějí, kdo je lepší slibotechna. V médiích, na plakátech a letácích. A házejí na své oponenty smrduté výkaly. Vyniká v tom Babiš, o němž se šíří známý vtip, jak odchází ze života a má na vybranou jestli chce do pekla nebo do nebe. Vybere si peklo, kde jsou veselí chlapíci, hraje veselá muzika a veselé ženy, zatímco v nebi hrají andělé na loutny. Když tam však přijde, vidí čerty, cítí smrad a pálí ho oheň. Stěžuje si, že to je podvod. Ale není, zní odpověď, to byla jen kampáň. Obávám se, že celá ta předvolební kampaň, ač je jen veselé divadlo, přivede k volbám ty babičky, které dostaly přidáno „od Babiše“ a budou ho volit.

Nemyslím si, že tyhle volby zachrání něco v našem smrdutém rybníku, ale přesto, jděte volit a volte podle toho, co vám řekne zdravý rozum. Snad ho ještě někdo má.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012