PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

Eva Střížovská 2021 září Kultura česky

Vydavatelství RADIOSERVIS vydává knížky tištěné i AUIDIO, CD, ale teď dokonce vydalo CD s dětskou operou na pohádkové téma Perníkové chaloupky. Libreto napsala Ladislava Smítková Janků a Jan Kučera, který je zároveň autorem hudby. Účinkuje sbor Dětské opery Praha a její sólisté. K CD je připojena brožura s veškerými texty. Ta je moc nápomocná, i když mladí zpěváčci a zpěváci vyslovují na rozdíl od „velké“ opery pěkně a srozumitelně. Jiří Votruba navrhl hezkou obálku.

Dětská opera Praha má za sebou řadu úspěšných představení doma (pravidelně vystupuje na Nové scéně Národního divadla), i v zahraničí. V Paříži například zazářila v Opéra Bastille s Brundibárem Hanse Krásy, v japonském Aichi či v Bayreuthu s Otevíráním studánek Bohuslava Martinů, v Miláně se scénami z Dvořákovy Rusalky atd.

Zmíněné nové CD je rozhodně chvályhodným činem. Je pro malé a větší děti i jejich rodiče. Určitě by bylo vhodné, aby rodiče vzali své děti na živé představení a poté jim koupili toto CD. I když rodiče, kteří mají kousek fantazie a špetku výtvarného nadání by jim mohli podle brožury třeba kreslit obrázky nebo vystřihovat figurky z papíru. A nakonec to by mohly dělat i děti…Každopádně díky Radiservisu za Perníkovou chaloupku.

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012