Nebere to konce.

Jaroslav Kovaříček červenec 2021 Naši ve světě česky

Toto je článek, který dvám místo svého obvyklého Slova na...

Jaroslav reagoval na moje minulé Slovo, které začíná nesmyslným sekáním trávy traktorem mezi paneláky a pokračuje úvahami o současnosti. Jeho moudrosti si už léta vážím. Známe se asi třicet let od mé návštěvy Austrálie. Napsal spoustu zajímavých článků na různá témata vedle toho, že pracoval jako hudební redaktor v australském rádiu. On to byl, kdo naučil Australany písmenko Ř. Ve svém pravidelném pořadu věnovanému české hudbě poznali posluchači jméno Antonína Dvořáka a nakonec si vyslechli, že hudbou provázel Jaroslav Kovaříček.   Článek je o trochu delší než jste zvyklí, ale určitě stojí za přečtení i za přemýšlení.

 

Nebere to konce

Žijeme v náramně zajímavém světě. Prý tu, jako pešek okolo, chodí nějaký virus. Že jste o tom neslyšeli? Tak to žijete na šťastné planetě někde v mlhovině Andromeda. I když možná i tam něco chodí? Nevím. Před tím COVIDem 19, jak to někdo pokřtil, nelze snad uniknout. Takže už i vy toho máte dost? Snad nikdy před COVIDem nebyla žádná infekční nemoc tak medializována jako právě tato. Zajímavé! Ale i přes ty záplavy slov na toto téma je dosti informací, které nám nejsou jaksi sdělovány. Tak se na chvíli zamysleme, třeba to bude k něčemu užitečné. Já vím, myšlení není právě v módě, ale kromě trochy námahy to nic nestojí, tož si to dopřejme.

I přes ten neutuchající COVIDový verbální průjem zůstává mnoho otázek, na které se nám nedostává odpovědí. A co více, některé důležité otázky nejsou ani pokládány. Politici i jejich odborníci chrlí na nás svá moudra, která jsou často protichůdná či zmatená. Lze se proto domnívat, že ne všichni znají pravdu, není však vyloučeno, že pravdu nezná nikdo z nich. První otázkou, která by nás měla zajímat je: Odkud ten vir pochází? I když to někteří odborníci popírají, většina považuje za místo původu město Wuchan v Číně. Soudruzi z Pekingu zase tvrdí, že ten vir byl dovezen k nim z Ameriky. Je známo, že na práci Wuchanského institutu virologie byly posílány finance i z USA, tedy z Národního ústavu pro zdraví, kterému šéfuje dr. Fauci. Tento odborník to sice popírá, ale zveřejněné emaily z jeho elektronické korespondence potvrzují, že s oblibou lže, dokonce i při slyšení v Kongresu. Také se objevily informace, že COVID byl vyvinut v Pasteurově institutu v Paříži. O tom mluvil profesor Jean-Bernard Fourtillan, který rovněž vystupoval proti narychlo vyvinutým vakcínám. Tento problém byl vyřešen elegantně tím, že milého profesora zavřeli do blázince.

Jak se ten vir v té wuchanské laboratoři objevil, tedy jak vznikl? Zprvu byla hlásána teorie o přenosu ze zvířat, konkrétně z netopýrů nebo z laskounů. Nu, netopýrů je po světě hojně a laskouni žijí hlavně v Africe i ve východní Asii. Za povšimnutí stojí, že z Číny pochází i virové onemocnění SARS, které nás obohatilo v roce 2002. Holt má ta Čína štěstí!

A jak se ten COVID dostal z Číny? I to je pohnutá historie. Pamatuji si informace z počátků této "pandemie", dnes ale mám problém některé informace dohledat. Poněkud podivné! První případ nákazy virem COVID 19 byla zaznamenán v Číně nejpozději v prosinci 2019. Již 1.12. byl ve Wuchanu hospitalizován sedmdesátiletý muž s příznaky COVIDu. Během měsíce další případy přibývaly. O problému se dozvěděl oční lékař Li Wenliang, který diskrétně informoval kolegy a přátele, ovšem jeho zpráva se rychle rozšířila. Svou typickou ohleduplností zasáhlo komunistické vedení a doktora zadržela policie. 7. února tento doktor na COVID zemřel ve věku 34 let. O něco později komunistické vedení zveřejnilo oficiální omluvu. Objevil se tu vážný problém a vedení země o tom vědělo. Lidé začali umírat. Ještě 21. ledna požádal čínský president Si Ti-Pching Světovou zdravotnickou organizaci WHO, aby zadržela varování o nové epidemii. Šéf WHO Tedros Adhanom rád vyhověl. Není divu! Tento bezcharakterní člověk vděčil své pozici právě čínským komunistům, ti ho roku 2017 do této funkce protlačili! Připomeňme si něco z historie tohoto doktora filosofie v oboru společenského zdraví. Svoji kariéru započal jako ministr zdravotnictví a později ministr zahraničí ve vládě marxistického diktátora Etiopie Mengistu Haile Mariama. Také sloužil v Lidovém osvobozeneckém frontu Tigray, označeném americkou vládu jako teroristická organisace. To je dobré vědět, abychom měli představu o čem ta organisace WHO vskutku je.

Těch nezodpovězených otázek je hodně a není zde dost místa se o nich rozepsat. Doporučuji dát se do pátrání na internetu, je to zajímavější než číst sci.fi nebo luštit křížovky.

Jak se COVID tak rychle rozšířil po světě? První zaznamenaný případ byl v Thajsku 13. ledna, kde na letišti Suwarnabhumi v Bangkoku zajistili čínskou turistku. Pocházela z města Wuchan. Jaká to náhoda! V Austrálii byl první případ COVIDu zaznamenán v Melbourne 25. ledna 2020. Infikovaný muž se vrátil z Wuchanu! Další zajímavá náhodička. Ne však překvapivá, stát Viktorie si totiž zvolil socialistického předáka, který je velkým obdivovatelem a přítelem komunistické Číny. COVID se vesele a rychle šířil po světě. Ještě 3. ledna WHO oznamuje, že v Číně objevili 44 případů virového zápalu plic neznámého původu. Lež! A WHO lže vesel dále. Teprve 11. března vyhlašuje WHO stav pandemie. Poněkud pozdě. Do té doby totiž povolila komunistická čínská vláda svým občanům, včetně těch z Wuchanu, cesty do více zemí. Tady se dal rozmach COVIDu když ne zastavit tak alespoň omezit, kdyby k tomu byla vůle. Já jsem si z těchto faktů udělal závěry, které nehodlám nikomu nabízet. Zamyslete se sami, pokud se toho nezaleknete.

Je tu však další řada záhad, na které se nám nedostává odpovědí, ba ani otázek. Proč se tato virová nákaza rozšířila tak rychle po celém světě? Proč změnila WHO ustálené definice pandemie i vakcíny? Dnes navrhované vakcíny nejsou totiž vakcíny v tradičním smyslu slova, jsou to technologie genetických modifikací. Víme dost o možných budoucích následcích tohoto hraní si na Boha? Mluví či píše se o tom se dostatečně, jsme tedy spolehlivě informováni? Zajímavá je i nepopíratelná globalizace problému a jeho řešení. Pochybné restrikce zavádějí se v mnoha zemích světa. Proč pochybné? Tak třeba hodně odborníků se shoduje v tom, že používání roušek způsobuje zdravotní problémy, pokud je nadměrné. Je to logické, roušky částečně zadržují vydechovaný vzduch a omezují přísun kyslíku, nedostatečné okysličení těla i mozku je nežádoucí. Tedy roušky ano, ale za ujasněných okolností. Dnes jsem viděl muže, který jel na kole naší cestou v přírodě a měl roušku, zřejmě už byl zmaten propagací i oficiální šikanou. Navíc je toto vládní nařízení nesmyslné, neboť není dán jasný standard kvality roušek. Prostě stačí jakýkoliv hadr na hubě. To je vskutku vědecké! Odborníci na kožní nemoci upozorňují na zvýšený výskyt kožních chorob následkem nadměrného užívání nevhodných roušek. Také roušky vyrobené v Číně obsahují škodlivá vlákna, vdechovaná do plic. Podobně je to s tzv. lockdowny. Naopak, lidé by měli vycházet ven na čerstvý vzduch a na sluníčko, aby posílili svůj imunitní systém. Zde jsme u něčeho velmi důležitého - je to stav našeho zdraví co velkou měrou rozhoduje o možnosti naších onemocnění. V našem těle nachází se velké množství bakterií a virů, před jejich škodlivostí ochraňuje nás imunitní systém. Udivuje mne, že dnes většina politiků a jejich zdravotních poradců o potřebě posílit imunitu skoro nemluví, ba právě naopak, jejich nesmyslná nařízení a omezení imunitu vlastně oslabují. Jedním z nejhorších problémů je neustálé a systematické šíření strachu. Už dávno se ví, že stres a deprese jsou významným činitelem v řadě vážných onemocnění, nejen rakoviny. A tito "dobrodinci" mají tu drzost předstírat, že konají v zájmu všeobecného blaha. Zajímavé je, že se tak děje ve většině zemí světa, v Čechách i v Austrálii nebo v Thajsku (nekvalifikovaná povinnost roušek, deptající lockdowny), skoro jakoby to bylo řízeno z nějakého centra. Mezi zdravotními odborníky jsou i tací, kteří upozorňují na problematičnost všeobecně proklamovaných informací a opatření, tito lidé však rychle mizí z informačního prostoru (u nás např. dr. Peková, nebo léčitel Calábek). Šiřitelé strachu mají ale zelenou, dennodenně na nás vylévají apokalyptické představy, hrozí nedozírnými následky. Politici vedle omezování osobních svobod posílají na nás policisty a stanovují vysoké pokuty, tedy dělají to, co jim působí velké potěšení. Proč to dělají? Možná se bojí hněvu od postižených občanů.

Dennodenně jsme z úst politiků zásobováni nepřeberným množstvím informací, které buď nedávají smysl nebo jsou nadbytečné. Tak třeba k čemu je nám údaj o počtu testovaných a positivních nálezů. Málokdo však ví, jak jsou ty testy prováděny a o čem vypovídají. Nás zajímá kolik lidí zemřelo na COVID (a ne s COVIDem!), kolik je vážně nemocných. O tom se zmiňují toliko okrajově. Podívejme se tedy na čísla, jak nám je nabízí americká firma Worldometer. Jsou měřena od začátku roku 2020 do dnešních dnů (červenec 2021). Na celém světě bylo zaznamenáno 192,840,800 případů nákazy, z tohoto počtu se 175,357,704 uzdravilo, zemřelo 4,142,679 lidí. To číslo se může jevit vysoké, proto je dobré dát je do souvislostí. Na světě dnes žije asi 7,881, 963,550 lidí. Ten covidový úbytek z celkové populace je nepatrný a ani nevíme jak přesná ta čísla jsou. Ostatně ve většině ohlášených úmrtí jednalo se o lidi velmi staré a ti mají ten nepěkný zvyk, že často umírají. Nejen na COVID, ale i na mnohé jiné choroby o kterých se nyní z nějakého důvodu nemluví. Tak třeba na nakažlivé choroby zemřelo letos více jak 7 milionů lidí, kvůli tomu se ale společnost ani hospodářství neuzavírají. A pokud se zdá, že přes 4 miliony úmrtí na COVID po celém světě je tragické číslo, tak si připomeňme, že jenom za první polovinu tohoto roku bylo provedeno více jak 23 a půl milionů potratů! Je hezké, že o nás staré panuje tu taková obava, co ale ty miliony dětí, kterým nebylo dopřáno se narodit? Pokrokoví lidé na západě bojují o právo žen vraždit své nenarozené děti, Toť projev moderní humanity! Zajisté, o nic tu přece nejde, lidí je na světě více než je vhodno. V roce 1930 žily na této kouzelné planetě 2 miliardy lidí, dnes se blížíme 8 miliardám (snad příští rok!) Vždyť jen od začátku tohoto roku nás přibylo 45 milionů (78 milionů se narodilo, 32 zemřelo). Upřímně řečeno, tato čísla mne děsí ze všeho nejvíce, cítím z nich přicházející katastrofu. Objevují se konspirační teorie, že současná virová krize byla vyvolána právě na to, aby byla snížena světová populace. Pokud by to byla pravda, tak se musí chlapci a děvčata snažit více. O těch konspiračních teoriích si také můžeme něco povědět. Zajisté, vznikají a jsou, ne každá je však šalebná. Ti moderní lidé vymysleli zajímavé argumentační triky. Když se jim cosi nelíbí, označí to za konspiraci. Když se jim někdo nepáčí, tak ho označí za krajního pravičáka. A je vymalováno, konec diskuze!

Jinou důležitou otázkou, na kterou marně čekám odpověď, je skutečnost, že COVID postihuje různé země různě. Nejhůře se projevil ve Velké Británii, USA, Brazílii, ba i v Čechách a ve střední Evropě. Kupodivu COVID divoce neřádil v Africe, jak by se dalo očekávat při stavu místního zdravotnictví. Nesmíme dbát informací předhazovanými nám sdělovacími prostředky. Představu o stavu věcí dají nám pouze proporcionální údaje, tedy kolik úmrtí třeba na jeden milion obyvatel. Naše obrazovky zaplnily tisíce rakví v Indii, byla ta situace opravdu tak děsivá? V Indii je nahlášeno 301 úmrtí na milion obyvatel, v Čechách to dělá 2828 úmrtí/milion. V jihovýchodní Asii je situace velmi rozdílná. Thajsko hlásí 53/milion, Jižní Korea 40/milion Singapure 6/milion a Vietnam dokonce pouhé 4/milion. Vskutku zajímavé! Čím to asi je, proč nám o tom nevyprávějí. Že by tam měli jiné viry COVID?

Začátkem roku uveřejnila WOF (Světová federace obezity) studii, založenou na výzkumu Johns Hopkins Univerzity, kde prokazuje korelaci mezi COVIDEM a obezitou. Nu ano, proto Britanie, USA a podobné země zaznamenaly tak drasticky vysokou úmrtnost! V té jihovýchodní Asii mnoho tlouštíku není, zatím. Takže většina zemřelých údajně na COVID trpěla obezitou, ku které se často váže i cukrovka. Neměli bychom právě toto vědět? Podle anglické organisace "Our World Data"

na obezitu zemře předčasně každým rokem 4.7 milionů lidí a v současné době trpí obezitou téměř 787 milionů lidí. A tohle není epidemie? Politiky i zdravotnické odborníky tato situace až příliš neznepokojuje, nenařizují roušky, i když zde by to možná pomohlo. Nasaďte si roušku, když vás něco pudově žene do McDonalda nebo k ledničce.

Prostudoval jsem mnohem více čísel a analyzoval mnohé aspekty covidové situace, ale tím už nebudu unavovat. Snad ještě připomenu něco, za co by politici, pochybní odborníci i novináři měli být hnáni k zodpovědnosti, totiž to intenzivní a systematické strašení lidí. Dobře víme, že psychický stav má podstatný vliv na zdraví člověka. Tedy strach, deprese a úzkosti ohrožují naše zdraví více než ten covid. Český terapeut Jiří Čapovec tvrdí, že v roce 2020 se problémy duševního zdraví zvýšily o 300 procent. Mně osobně zdá se to trochu přehnané, ale nevím. Vím však z pozorování záznamů sebevražd, že toto číslo povážlivě stoupá. Podíl na tom nesou právě ti odborníci a politici, kteří každým dnem nás na obrazovkách děsí, ač často mluví nepravdy, nesmysly a holé lži. Také nám nikdo neříká jaké zdravotní, společenské a ekonomické následky tato nic neřešící nesmyslná opatření působí. Jim totiž nic nehrozí, mají svá teplá místečka a zajištěné nemravně vysoké platy.

Mohl bych ještě pokračovat, těch záhad je mnohem více.

Závěrem řeknu, že nechávám na každém zvážit svá rozhodnutí jak na současnou krizi reagovat. Jde o základní přeměnu lidského světa, jak jsme jej doposud znali. I když mám své výhrady k mnoha z těch hloupých opatření a šikan, hledám si cesty jak je obejít. Nemá smyslu podporovat darebný systém placením pokut či nechat se věznit. Dospěl jsem k poznání, že covidová krize není toliko záležitostí zdravotní, je to současně i problém ekonomický a hlavně politický. Můj osobní závěr tedy je - nespoléhat se na systém, spoléhat se sám na sebe, vzít zodpovědnost za svůj život i zdraví do vlastních rukou. To znamená: nenechat se nikým strašit nýbrž udržovat si pohodovou mysl, používat zdravého rozumu, hledat si informace a zvažovat je vlastním rozumem, vyhledávat názory soudných lidí a nebát se zamyšlení nad názory kontroverzními, dbát hygieny a hlavně pečovat o svůj imunitní systém. Život je neustálý zápas dobra a zla, stát tedy na té správné straně. Covidová situace budí dojem, že svět spěje k totalitnímu uspořádání. Nemusí to být nezbytně konspirace, tedy čísi záměr, je to spíše projev, že moderní způsob života už nevyhovuje zákonům přírody. To vše vskutku stojí za zamyšlení. Je toliko na každém z nás jak se bude náš osobní život vyvíjet. Naše mysl má nesmírný potenciál, je tedy na nás jak ho využijeme.

jaroslav kovaříček, červenec 2021

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012