BÝT ČI NEBÝT?

Mirek Seifert červenec 2021 Aktuality česky

BÝT ČI NEBÝT?

Klasická Hamletovská otázka v titulku mého příspěvku by měla být tzv. oslím můstkem k otázce "očkovat (se) nebo neočkovat?" Rád bych tím navázal na tradiční slovo na červenec naší paní šéfredaktorky Střížovské, která se v něm rovněž o očkování zmiňuje.

Spory nejen laické veřejnosti o přínosech či záporech očkování proti Covidu se táhnou už od prvního oznámení o vyrobení vakcíny - dnes je jich už snad kolem deseti, a dokonce i z Číny (sic!) -, a je pravdou, že se dnes  tvoří dvě kategorie občanů, a to ti očkovaní (s různými privilegii) a neočkovaní. Já sám, s vyhlídkou, že bych se letos zase po letech možná podíval k moři a zašel si na nějaké kulturní představení, jsem absolvoval očkování a mé pocity jsou smíšené. Po první aplikaci bylo vše v pořádku, po druhé (tento týden) jsem se cítil tak špatně, že jsem musel na pár dnů do nemocnice...(ale dopadl jsem zase lépe než MUDr. Šmucler, který po druhé dávce ochrnul na půlku obličeje). Tak nevím, zda jsem nespadl do jámy lvové a jestli se nějaké vedlejší negativní důsledky neprojeví třeba za pár let... Pevně doufám, že lékaři vědí, co dělají, a že tady nejde jen o enormní (v řádech miliard dolarů!) zisky farmaceutických firem, a že vládám všech zemí OPRAVDU záleží na zdraví a životech  jejich obyvatel. Nebo jsem moc naivní? No, co se dá dělat, vše ukáže až čas a také to, zda aktuální vakcíny budou odolné i proti novým a novým mutacím Covidu. A já si teď raději denně opakuji známé latinské rčení "carpe diem". A vy se jím, milí čtenáři Českého dialogu, řiďte také (pokud chcete).

 

Krásné a zdravé léto přeje všem Miroslav Seifert

 

P.S. Kdybych se náhodou příští měsíc nedostal k počítači, připomínám, že 30. srpna to bude přesně pět let, co odešla do sportovního nebe naše legendární sportovkyně a vzácná bytost, paní Věra Čáslavská (poslední rozhovor s ní, který jsem měl tu čest dělat právě já, najdete v archívu Českého dialogu pod názvem "O rybářově dcerce...". M.S.

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012