Velká knedlíková kuchařka

Eva Střížovská červen 21 Knihy česky

Veletucet knedlíků v české kuchyni

 

Předem doporučuji: knihu si otevřete, jen pokud budete nasyceni. Jinak se vám bude žaludek protáčet a kňourat a prosit o alespoň ochutnání těch dobrot.

Autoři textů Petr Kosiner, Kateřina Bednářová, Florentýna Zatloukalová. Fotografie David Turecký a další spolutvůrci představují svoje mimořádné dílo.

Nejde zdaleka jen o knedlíky, které známe jako přílohu. V reprezentační knize velkého formátu najdeme jak stovky variant různých knedlíků a knedlíčků, tak i polévky, omáčky, zapékaná jídla, krajové speciality, sladké a ovocné knedlíky, knedlíky za zemí dalekých i blízkých, ale třeba i Martinskou husu na hruškách, pečené jehněčí kolínko s rozmarýnem,špenátové bramborové šišky, jelení guláš, bažanta na portském víně, perníkové knedlíčky s brusinkami, zámecký mandlový knedlíka mnoho dalších dobrot.

Firma Knedlíky Láznička si zakládá na prvotřídních surovinách. Používají čerstvé suroviny. Mouku např. jen čerstvě umletou dodávanou přímo ze mlýna, brambory z Vysočiny a z Polabí. Uzené maso do plněných a dalších knedlíků připravuje český řezník podle požadavků kuchaře pana Kosingera. Atd., atd. Je toho hodně zajímavého, co jde napsat o firmě. Ale vás jistě zajímá kuchařka sama. Jak jsem se již zmínila, je reprezentační. Velká v pevné vazbě s krásnými fotografiemi a s recepty. Kniha má 287 stran a jistě bude nevšední ozdobou každé knihovny i praktickým rádcem pro každého labužníka.

Možno ji objednat u distributora na e-mailové adrese zdenek.bernard@post.cz

Cena je 699,-Kč, nebo ekvivalent v cizí měně. Balné zdarma. Poštovné dle aktuálního tarifu České pošty (na dotaz individuálně zodpovím konkrétní cenu za zaslání). Knihu lze - i s podpisy autorů - zaslat kamkoli na světě.

Dodatek recenzentky:

Nepamatuji se, že bych někdy doporučovala něco co vypadá jako reklama. Toto je však výjimka. Tato kniha je vskutku mimořádná. Jako dárek bližním, k praktickému využívání i jako sběratelský artefakt.

Eva Střížovská 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012