Zvoní konec školního roku

A to nejen u nás, kde bylo chození do školy letos i loni problematické, ba většinou nemožné. Končí i letošní výuka na zahraničních školičkách a školách češtiny. Takhle se loučili žáci v Madridu.
Závěr školního roku s Terezou Kerndlovou v České škole Madrid
V sobotu 5.6.2021 jsme se setkali v on-line prostředí společně s 37 rodinami a s naším speciálním hostem - českou zpěvačkou Terezou Kerndlovou! Ta přijala naše pozvání a strávila s námi krásné dvě hodiny, ve kterých jsme uzavřeli školní rok 2020/2021.
Byl to pro všechny náročný ale zároveň velmi přínosný rok, který se nesl v duchu on-line vyučování a mimoškolních aktivit, naši vyučující a žáci, rodiče i dospělí studenti ho však zvládli s přehledem! Dokonce se naše řady letos rozrostly o nové spolužáky nejen ze všech koutů Španělska, ale i světa.
Tereza nám o sobě prozradila mnoho zajímavého, například jak se jmenovala její nejlepší kamarádka ve škole nebo kterou svou písničku má nejraději. Napomohly tomu naše zvídavé otázky, všichni jsme se totiž proměnili na okamžik v novináře. Každá třída se Tereze představila a položila připravenou otázku.
Na úplný konec nás potěšila zpěvem úryvku z její známé písně Schody z nebe, kterou si naši členové pobrukovali přes celý víkend!
Bylo to moc milé setkání a pevně věříme, že se za námi Tereza brzy přijede podívat.
Adela Dolinska
Escuela Checa de Madrid/Česká škola Madrid C/ Fernán González, 38, 2ºD, 28009 Madrid, ESPAÑA/ŠPANĚLSKO NIF/IČO: G86464443 https://ceskaskolamadrid.es/cs/ escuelachecademadrid@gmail.com
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad