Zvoní konec školního roku

červen 21 Naši ve světě česky

A to nejen u nás, kde bylo chození do školy letos i loni problematické, ba většinou nemožné. Končí i letošní výuka na zahraničních školičkách a školách češtiny. Takhle se loučili žáci v Madridu.

Závěr školního roku s Terezou Kerndlovou v České škole Madrid

V sobotu 5.6.2021 jsme se setkali v on-line prostředí společně s 37 rodinami a s naším speciálním hostem - českou zpěvačkou Terezou Kerndlovou! Ta přijala naše pozvání a strávila s námi krásné dvě hodiny, ve kterých jsme uzavřeli školní rok 2020/2021.

Byl to pro všechny náročný ale zároveň velmi přínosný rok, který se nesl v duchu on-line vyučování a mimoškolních aktivit, naši vyučující a žáci, rodiče i dospělí studenti ho však zvládli s přehledem! Dokonce se naše řady letos rozrostly o nové spolužáky nejen ze všech koutů Španělska, ale i světa.

Tereza nám o sobě prozradila mnoho zajímavého, například jak se jmenovala její nejlepší kamarádka ve škole nebo kterou svou písničku má nejraději. Napomohly tomu naše zvídavé otázky, všichni jsme se totiž proměnili na okamžik v novináře. Každá třída se Tereze představila a položila připravenou otázku.

Na úplný konec nás potěšila zpěvem úryvku z její známé písně Schody z nebe, kterou si naši členové pobrukovali přes celý víkend!

Bylo to moc milé setkání a pevně věříme, že se za námi Tereza brzy přijede podívat.

Adela Dolinska

Escuela Checa de Madrid/Česká škola Madrid C/ Fernán González, 38, 2ºD, 28009 Madrid, ESPAÑA/ŠPANĚLSKO NIF/IČO: G86464443 https://ceskaskolamadrid.es/cs/ escuelachecademadrid@gmail.com

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012