Olympia otevřena, slavná tradice tohoto místa pokračuje

(Praha 17. října 2003) Známý herec Václav Vydra, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Otakar Binder a Jan Chaloupka načepováním prvního půllitru včera slavnostně zahájili provoz nového Pilsner Urquell Original Restaurantu Olympia. Téměř stoletá tradice restaurace Olympia byla na osm let přerušena obdobím, kdy se v těchto prostorách nacházela banka.
Z této doby v oknech údajně zůstala neprůstřelná skla, jejichž odolnost vyzkoušel herec Václav Vydra pokusným výstřelem. "Okno vydrželo a já doufám, že i Olympia vydrží a bude pokračovat ve své úspěšné tradici," řekla Iva Marsová, manažerka externí komunikace Plzeňského Prazdroje, a. s.
Dům v novorokokovém stylu, jehož výstavba byla zahájena v roce 1903, již od svého počátku sloužil téměř výhradně k restauračním účelům. Předurčení restaurace být místem, kde se setkávají lidé, potvrzuje její znovuotevření v roce 2003, o sto let později.
Obnovování starých interiérů bylo pro nové majitele takřka dobrodružstvím. Při renovaci bylo z nalezených materiálů zjištěno, že Olympia již od svého počátku žila čilým společenským ruchem. Na počátku minulého století se v restauraci tajně provozovala zakázaná hazardní hra bakarat, kterou si s oblibou přicházeli zahrát především vojenští důstojníci, ale i pánská část pražské smetánky. Stálou rezervaci v restauraci měl i plukovník Alfred Redl, šéf rakousko-uherské tajné služby. Fotografie herce Oldřicha Nového, nalezená při rekonstrukci, může vést až ke spekulacím, zdali i tento známý herec býval hostem Olympie a s kým se zde (tajně?) stýkal. Vždyť Olympia vždy patřila k místům s živým společenským ruchem.
Podoba nového restaurantu vznikla i tentokrát z "rýsovacího prkna" architekta Jiřího Hanzlíka, který je duchovním otcem podoby všech restaurantů. Tyto restaurace se svým jednotným stylem hlásí k prvorepublikové atmosféře, která je podtržena i doplňky, jako jsou například historické originály exponátů z pivovarského muzea, dobové fotografie, reklamní cedule apod.
"Olympia je čtvrtý Pilsner Urquell Original Restaurant v Praze a třetí, který realizujeme s jedním majitelem. Spolupráce je podložena důvěrou k jednateli Janu Chaloupkovi a dosavadní spoluprací s ním. Pan Chaloupka si zaslouží náš obdiv a poděkování za úsilí, které těmto restauracím i našemu pivu věnuje," říká Otakar Binder, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje, a. s., a dodává: "Olympia společně s Kolkovnou a Celnicí tvoří vrchol bermudského trojúhelníku, ve kterém se hosté budou jistě rádi ztrácet. Máme jistotu, že budou v dobrých rukou."
Hosté si v Olympii mohou vychutnat nejen ležák Pilsner Urquell v originálním půllitru, ale i specialitu kuchaře - kančí kýtu se šípkovou omáčkou. Otevřeno je od pondělí do neděle mezi 11.00 - 24.00 h. Kromě tradičních českých jídel a pochoutek k pivu jsou zde k dostání i pokrmy mezinárodní kuchyně a kulinářské speciality. Kapacita restaurantu je 230 míst.
Ing. Iva Marsová, MBA
manažer externí komunikace
Úsek obchodu a distribuce
Plzeňský Prazdroj, a. s.
Vídeňská 55, 639 00 Brno,
tel.: +420 543 524 504,
iva.marsova@pilsner.sabmiller.com
Jak přispět na provoz
Český dialog vzniká díky dobrovolným finančním příspěvkům lidí po celém světě.
I vy můžete přispět na jeho provoz libovolnou částkou.
Jak publikovat článek
Po domluvě je možné publikovat na stránkách vlastní texty!
inzerce
Vracíme se k českým výrobkům

Oblíbená česká značka - firma změnila a obohatila k letošnímu roku svoji webovou stránku. Určitě se koukněte.
Jak potvrzují poslední výzkumy, Češi se rádi a čím dál častěji vracejí od nejrůznějšího zahraničního zboží k domácí produkci. Zjišťují, že je totiž mnohdy kvalitnější než ta z dovozu, na kterou se v 90. letech ze zvědavosti všichni vrhli. Mezitím u nás skončilo mnoho tradičních podniků, převálcováno čínskou a jinou levnou, ale většinou také nekvalitní konkurencí. V poslední dekádě ale nastává obrat k lepšímu - a nedávná mírná devalvace české měny tomu ještě přispěla. Zahraniční zboží se stává dražším a Češi opět nalézají kouzlo domácí produkce. Nejlepším důkazem toho jsou potravinářské „farmářské" trhy, které už několik let oživují náměstí a můžete na nich koupit krásnou a zdravou zeleninu a ovoce, mléčné i masné výrobky, ale i mnoho dalšího z tuzemských hospodářství. Vzniklo a vzniká i mnoho menších i větších firem, které navazují na tradici výroby těch, které v bouřlivé době transformace skončily. Ožily i české sklárny, některé textilky, nábytkářský průmysl, rozvíjejí se i úplně nové, moderní obory... Vše ale záleží na nás - koupíme? Pro snadnější orientaci, co je a co není domácí produkce, už existuje několik označení. Mezi nimi je nejnápadnější značka českého lvíčka - značka, kterou výrobcům uděluje po splnění určených kritérií Nadační fond ČESKÝ VÝROBEK, s nímž ČESKÝ DIALOG již řadu let spolupracuje.
Spřátelené instituce
- Anlet
- Beseda - Belgie
- Czechevents.net
- Czechfolks.com Plus
- Czechoslovakstalks.com
- Časopis Čechoaustralan
- Česká centra
- Česká škola bez hranic
- Český výrobek
- Demokratický klub
- Jana Garnsworthy DipTrans IoLET
- krajane.net
- Libri prohibiti
- Nový domov, Toronto
- Průvodce Rychnovem
- Rádio Perth
- Rádio Praha
- Velehrad