Olympia otevřena, slavná tradice tohoto místa pokračuje

10 2003 Aktuality česky
obálka čísla

(Praha 17. října 2003) Známý herec Václav Vydra, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Otakar Binder a Jan Chaloupka načepováním prvního půllitru včera slavnostně zahájili provoz nového Pilsner Urquell Original Restaurantu Olympia. Téměř stoletá tradice restaurace Olympia byla na osm let přerušena obdobím, kdy se v těchto prostorách nacházela banka.

Z této doby v oknech údajně zůstala neprůstřelná skla, jejichž odolnost vyzkoušel herec Václav Vydra pokusným výstřelem. "Okno vydrželo a já doufám, že i Olympia vydrží a bude pokračovat ve své úspěšné tradici," řekla Iva Marsová, manažerka externí komunikace Plzeňského Prazdroje, a. s.

Dům v novorokokovém stylu, jehož výstavba byla zahájena v roce 1903, již od svého počátku sloužil téměř výhradně k restauračním účelům. Předurčení restaurace být místem, kde se setkávají lidé, potvrzuje její znovuotevření v roce 2003, o sto let později.

Obnovování starých interiérů bylo pro nové majitele takřka dobrodružstvím. Při renovaci bylo z nalezených materiálů zjištěno, že Olympia již od svého počátku žila čilým společenským ruchem. Na počátku minulého století se v restauraci tajně provozovala zakázaná hazardní hra bakarat, kterou si s oblibou přicházeli zahrát především vojenští důstojníci, ale i pánská část pražské smetánky. Stálou rezervaci v restauraci měl i plukovník Alfred Redl, šéf rakousko-uherské tajné služby. Fotografie herce Oldřicha Nového, nalezená při rekonstrukci, může vést až ke spekulacím, zdali i tento známý herec býval hostem Olympie a s kým se zde (tajně?) stýkal. Vždyť Olympia vždy patřila k místům s živým společenským ruchem.

Podoba nového restaurantu vznikla i tentokrát z "rýsovacího prkna" architekta Jiřího Hanzlíka, který je duchovním otcem podoby všech restaurantů. Tyto restaurace se svým jednotným stylem hlásí k prvorepublikové atmosféře, která je podtržena i doplňky, jako jsou například historické originály exponátů z pivovarského muzea, dobové fotografie, reklamní cedule apod.

"Olympia je čtvrtý Pilsner Urquell Original Restaurant v Praze a třetí, který realizujeme s jedním majitelem. Spolupráce je podložena důvěrou k jednateli Janu Chaloupkovi a dosavadní spoluprací s ním. Pan Chaloupka si zaslouží náš obdiv a poděkování za úsilí, které těmto restauracím i našemu pivu věnuje," říká Otakar Binder, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje, a. s., a dodává: "Olympia společně s Kolkovnou a Celnicí tvoří vrchol bermudského trojúhelníku, ve kterém se hosté budou jistě rádi ztrácet. Máme jistotu, že budou v dobrých rukou."

Hosté si v Olympii mohou vychutnat nejen ležák Pilsner Urquell v originálním půllitru, ale i specialitu kuchaře - kančí kýtu se šípkovou omáčkou. Otevřeno je od pondělí do neděle mezi 11.00 - 24.00 h. Kromě tradičních českých jídel a pochoutek k pivu jsou zde k dostání i pokrmy mezinárodní kuchyně a kulinářské speciality. Kapacita restaurantu je 230 míst.

Ing. Iva Marsová, MBA
manažer externí komunikace
Úsek obchodu a distribuce
Plzeňský Prazdroj, a. s.
Vídeňská 55, 639 00 Brno,
tel.: +420 543 524 504,
iva.marsova@pilsner.sabmiller.com

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012