Otázky v říjnu

Eva Střížovská říjen 2020 2020 Aktuality česky

Nedá mi to, abych se neozvala zase dřív, než budu psát až koncem měsíce své Slovo. Původně se to nazývalo SLOVO REDAKCE. Ale už žádná redakce není. A Venda či Marina, dvě milé redaktorky, které alespoň občas přispějí svým článkem, se k žádnému Slovu zatím nemají (třeba začnou). Přesto jsem jim moc vděčná za dobrovolnickou občasnou pomoc. Zvláště Venda je se svým  Stalo se…a stojí za pozornost, obdivuhodná. Je to moc práce sledovat denně co se kde děje a nakonec to vtipně popsat. Díky, Vendo.

A Marina je zase obdivuhodná, co všechno stíhá. Práci v Syndikátu novinářů, péči o 101letou maminku, dohled nad třemi už (snad) dospělými dětmi, péči o tři koně, jednoho psa a kočky, které se usídlily na jejím dvorku (mám od nich prima kocourka Pepina – viz obr.), péči o stromy a kytky a další.  A sem tam pošle článek z jejího oboru – vědy a techniky.

A také další autoři z domova i ze světa se ozývají a můžete si od nich číst…

Je sice teprve říjen, ale koncem roku vyjde moje knížka o třiceti letech Českého dialogu a zároveň i konec časopisu na webu. Nebo byste jej chtěli zachovat?

 

Jsem člověk zvídavý, až zvědavý.  A mám plno otázek, na které hledám odpovědi. Třeba mi někdo z vás, kdo ví víc, odpoví. Tomu předem děkuji.

Dám těm otázkám pro přehlednost čísla, nic neznamenají.

1 – Jakým způsobem jsou vymýšleny počty bezpečného setkávání lidí? Například fotbalisté 10 kousků. Stojící a sedící lidi v divadle či jinde. Deset stojících, dvacet sedících, tak nějak, je toho moc to si nemohu zapamatovat co kdy a kde můžu a nemůžu.

2 – Hospody zavřít do deseti večer. To po desáté jsou ty viry útočnější?

3 – Proč se nesmí zpívat a na fotbale se může řvát? O nějakých rozestupech na hřišti nemluvě, tam to neplatí?

4 – Proč mají lidé leckde od sebe dodržovat rozestupy, ale v hypermarketech se mohou tlačit jeden na druhého?

5 – Proč se ta pravidla každou chvíli mění. O tzv. druhé vlně se vědělo od jara, to se to nemohlo trochu líp připravit a zdůvodnit?

6 – Kde je ta přehledná tabulka co se smí a nesmí, která běhala po FB?

7 – Proč z FB zmizely otázky Miloše Knora, které tam byly zrána?

8 – Co říkáte výsledkům voleb? Já v mém Středočeském kraji jsem spokojená. Vypadla z něj blbka hejtmanka, která si tak moc hrála na papalášku, až se to znelíbilo i jejímu chlebodárci.

9 – Proč se plánuje stavba kanálu Odra-Dunaj, když nejsou opravené všechny rozbité mosty a co Libeňská lávka, ale hlavně nefunkční dálnice?

10 – Proč jsou tak časté srážky vlaků?

A otázek by mohlo být víc a víc. Těším se, že nějakými také vy přispějete a budu se těšit, Jakož i na odpovědi, jestli některé znáte.

Eva Střížovská

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012