SLOVO NA ŘÍJEN

Eva Střížovská září 2020 2020 Slovo redakce česky

Strach je mocný

O čem jiném bych mohla psát slovo než o opětovném chaosu a nahánění strachu občanům. To proto, aby byli lépe ovladatelní. Ti si přes léto trochu oddychli, alespoň ti, kterým předešlé zákazy nezničily práci a tedy i obživu. A že jich není málo.

Že se s prvním příchodem nového viru zavedla všelijaká zdravotní omezení, to lze ještě pochopit. Ale proč se musela zničit ekonomika, to už lze chápat těžko. Tedy, pokud to nebyl záměr.

Ale pojďme k tzv. druhé vlně. Tedy strašení, protože nějaké vlny návratů virů neexistují. Ty spíš mutují a mění se. Tedy nějaké naděje na vakcíny jsou nesmyslné, protože ty zůstanou tak, jak je výrobce připravil, nezmutují. A vakcína bude k ničemu, i když ji nový ministr zdravotnictví chválí a dokonce vyhrožuje, že bude povinná. Je tu malinký střet zájmů. Má totiž účast ve farmaceutickém průmyslu i ve výrobě vakcíny, přinejmenším prostřednictvím své dcery. Od svého zvolení tyto své činnosti sice přerušil, ale je to něco podobného jako když premiér nemá žádné prsty ani zisk v Agrofertu. Nový ministr nařídil roušky školákům také uvažuje o tom, že přeruší jejich hudební výchovu a tělocvik. Tam se totiž může bez roušek. A také, že zavře vysoké školy. Před časem měl také nápad zavřít hranice na dva roky, kdovíčeho se ještě od něho – plukovníka, dočkáme.

Včera se před ministerstvem zdravotnictví proti jeho ustanovení ministrem konala demonstrace. Mj. na ní promluvil Daniel Hůlka. Nazval ho plukovníkem Smrt a řekl, že je to člověk mocichtivej, špatnej a připomenul jeho nedávný výrok, že vláda musí děti chránit i proti vůli jejich rodičů, čímž myslel odmítání očkování.

A nakonec si dovolím citovat mého oblíbeného filmaře Igora Chauna:

„Dnes si mimochodem připomínáme svatého Václava, patrona české země. Věřím, že vždy v těžké době se ve sféře nehmotného přebývání tyto mocné bytosti probouzejí, ožívají a pomáhají nás chránit. Proto si zaslouží naši pozornost a PODĚKOVÁNÍ!..

Ještě jednou dobrou náladu nám všem. Proto jsme byli Stvořitelem do života sesláni. (Nikoli být strachem posráni.) Hezký den!“

Eva Střížovská

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012