Slovo na červenec

červenec 2020 Slovo redakce česky

Máme za sebou dobu rouškovou. Já to nebudu komentovat, za poslední měsíce nebylo v médiích nic jiného než komentáře k tomu. Ale nikde jsem nečetla, že prezident Trump přestal platit WHO, že očkování v USA má být napříště jen dobrovolné ani nějaký poučný článek o tom, proč se Bill Gates z odborníka na počítače stal odborníkem na vakcíny. Cosi se dělo i kolem prezidenta Putina i Číny. O tom také nic nevíme, jen pořád omílané, jestli je někdo ruso nebo čínofil. A jestli předseda Senátu svou cestou na Taiwan nedráždí právě zmíněné.

Teď, ke konci června se hojně píše o Miladě Horákové, od jejíž vraždy uplynulo 70 let. Plakáty s její podobiznou a textem ZAVRAŽDĚNÁ KOMUNISTY jsou taky hojné. Zaplaťpánku, bylo na čase ji více připomenout. V Českém dialogu jsme měli v roce 1997 otištěný dopis, který maminka napsala své tehdy 15leté dcerce z vězení před popravou. Paní Janu Kánskou, dceru Milady jsme v redakci našeho časopisu přivítali několikrát. Žije léta v USA, kde má své vlastní děti, ale do ČR jezdí dvakrát ročně. Je to moc milá žena.

Měla bych se zmínit i o tom, jak se svět zbláznil, jak černí nenávidí bílé a naopak, jak lidé zuří nejen v USA, ale i v Evropě, Africe a na mnoha dalších místech planety. Momentálně je na módní vlně mj. rozbíjení historických soch. V USA, kde snad se  zbláznili nejvíc, jsou zakazovány filmy jako jeden nejslavnějších všech dob Jih proti severu. To ale jistě víte z médií. Jsou to smutné zprávy.

Vypůjčila jsem si od FB docela vtipný obrázek od neznámého autora. Takto by měl vypadat náš „nový svět“.

Přála bych si, aby k němu nedošlo, aby si to lidé nenechali líbit. A jdu si pustit kazetu s tvrdohlavou kráskou Scarlet O´Harovou a neodolatelným gaunerem Rhetem Butlerem.

Přeji vám krásné léto v přírodě a mimo dosah nebezpečných pitomců.

Eva Sřížovská

 

 

 

 

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012