Eduard Novotný, Švýcarsko Eduard Novotný, Švýcarsko Eduard Novotný, Švýcarsko Eduard Novotný, Švýcarsko Eduard Novotný, Švýcarsko

9 2003 Ohlasy a názory česky
obálka čísla

Nyní mě vyprovokovala Vaše výzva v čísle 4/03, které články z časopisu se nám čtenářům líbí, nebo nás zaujaly.

V minulém čísle mě zvlášť, a to mimořádně silně, zaujal "Rozhovor Karlem Trinkewitzem" od pana R. Žídka. Tento článek jsem 5x okopíroval a předám známým, kteří Český Dialog asi nemají. V tomto čísle se mi zvláště líbil "Rozhovor s RNDr. Milenou Blažkovou". Ten ovšem nekopíruji, to by někoho eventuálně tolik nezajímalo. Pro své známé v Čechách kopírují většinou články týkající se křivd, co se asi v Čechách nepublikuje. Stanovisko Demokratického klubu od pana prof. Ing. Z. Pavlíka asi také nikdo v českém tisku nenajde. Považuji to za objektivní a věcné.

Slyšel jsem také zde kritiku na články v angličtině, ale já to schvaluji. Nejde jen o Čechy v anglicky mluvících zemích. Většina lidí (také Češi) po celém světě, pokud znají alespoň jeden cizí jazyk, tak je to dnes angličtina. Znám také takové Čechy, kteří si něco z té angličtiny také přečtou, ač česky umějí dobře. Ve vašem časopise je málo z toho, co bych eventuálně vynechal.

Eduard Novotný, Švýcarsko

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012