SLOVO NA KVĚTEN

Eva Střížovská květen 2020 Slovo redakce česky

Máj – lásky čas. A jistě by se to nemělo týkat jen máje! A netýká. Ráda se ráno „projdu“ Facebookem, kde je tolik příspěvků hezkých přáníček, květin, roztomilých štěňátek, koťat a milých slovíček pro druhé lidi. Samozřejmě i dalších příšerných komentářů a nenávistných vylívání si hnusu ze zlých či spíše osamělých a poničených srdcí. Na to kouknu jen letmo a s lítostí k těm postiženým.  A pak jsou tu jakoby konspirační informace. Že je celý humbuk kolem coronaviru uměle vytvořený, že se připravuje jakási globální vláda  nadřazenců, jimž mají být ostatní lidé na celém světě poslušnými otroky. Pomůže k tomu nejen strach z coronaviru, ale i postupně povinné očkování , síť G5, chemtrails a další věci k oblbování mas, které si to nechají líbit.

No, ať si každý vybere zprávy, které odpovídají jeho zdravému rozumu. Ne každý ho má. Nicméně, zdravý rozum mnohdy  chybí i naší vládě.  Když kouknete na STALO SE kolegyně Vendy Šebrlové, nebo prostě jen sledujete zprávy, neujde vám, že každý den se její postoj k této zdravotní hrozbě mění.  Na počátku paniky vláda slibovala dodat lidem a hlavně zdravotníkům patřičné ochranné pomůcky, pak je nakoupila draze od Číňanů, ačkoliv se české firmy nabízely, že je vyrobí a pak celý svět chválil naše ženy (i některé muže), kteří usedli k šicím strojům a šily hromady roušek z vlastních či za své koupených materiálů a začaly je rozdávat.  Téměř denně se vláda scházela na porady, co a jak lidem zakázat a co dovolit.  Roušky jsou povinné pro všechny a všude, děti do dvou let roušky nemusí, roušky musí být i v lese, roušky nemusí být v lese, pokud v blízkosti nikdo není, senioři nakupují od 7 do 9 ráno, senioři nakupují od 8 do 10 ráno, atd., atd. Pak se otevřely velké hobby markety, resp. markety premiéra Babiše a tam se nahrnuly spousty lidí. Potřebovali si nakoupit jarní potřeby pro své chaty a zahrádky. Když se jakýsi novinář pohoršoval, že najednou si lidi dýchali na záda v množství  větším než malém, zdůvodnil to nějaký vládní mluvčí tím, že tam je hodně vzduchu.  Ale doporučeno vládou bylo i to, aby lidi nejezdili na chaty a chalupy (i když tam je hodně vzduchu), protože by se to nemuselo líbit tamním  obyvatelům. Třeba by na ně asi prskli, když by šli do hospody, které jsou ale zavřené…

Mezitím se „ztratil“ premiér, když předtím o vánocích vyplatil svou Moniku dvoumetrovou pomlázkou (hezký klip pro blby), ačkoliv do té doby si nenechal ujít příležitost, aby se denně  zviditelňoval  před tv kamerami, jak moudře slibuje co všechno, ale samozřejmě, jak je jeho zvykem, nesplnil.

Chaos, kocourkov, blázinec ? Všechno platí.

Přesto vám všem přeji LÁSKU A HEZKÝ MÁJ!

Eva Střížovská

 

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012