DEVĚT TVÁŘÍ TEBE

Venda Šebrlová únor 2020 Knihy česky

Janice Pariatová

 

DEVĚT TVÁŘÍ TEBE

 

„Láska má tolik podob. Lidé si myslí, že je to těžké, že je to ta nejtěžší věc na světě, ale milovat je snadné. Má nejdelší láska trvala pět dní...“ přiznává dívka. Jak ji vidí ti, kteří ji jen potkali nebo vedle ní žili? Co pan učitel výtvarné výchovy, na jehož hodinách odmítá pracovat, „protože to určitě bude ošklivé“? Co její chlapec, který se zoufale ptá, co vlastně chce a ona neodpoví, protože to neví a právě to ji rozčiluje.

 

Lidé kolem ní nepoznají, v čem je problém, jen vidí její vztek. Bylo by jí lepší samotné? Bude šťastnější, když odjede studovat do cizí země? Je lepší láska, která se nikdy nenaplní? „Jeden polibek, který si jen představuješ, vydá za tisíc skutečných.“ Hrdinka nemá jméno, miluje a je milována a jde životem jako bludištěm. Obrazně řečeno: potká kytku i rozvalený keř. Stejně jako my, třebaže ne v takové síle, den co den.

 

Devět pohledů na jednu dívku, na jednu ženu... Autorka je indická spisovatelka, vystudovaná v Indii a Velké Británii a nejen v těchto zemích sklízí obdiv. Žije v Dillí s kočkou, která má každý den jiné jméno.

 

Vydala Metafora

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012