Jedeme dál

Eva Střížovská červen 2020 Slovo redakce česky

V prosinci jsme měli tradiční předvánoční setkání. Bylo milé jako vždy. Většinou se zúčastnily ženy, muži v našich řadách dosti ubyli. Někteří se omluvili a slíbili jsme si, že se setkáme jindy.

Přišly autorky a přítelky Venda Šebrlová, Marina Hužvárová, Lidka Lojdová s Dagmar Stinglovou, Lilka Komnjacká , Dagmar Brabencová, Jiřina Hanzlová, Marcela Kolibová, Míla Frýdová, Helena Karasová, Věra Dvořáková, Alena Klímová. Mužem, který byl ochotný pomáhat z a do kabátů byl Václav Dvořák.

Milou návštěvou byla herečka a zpěvačka Eva Sitteová, kterou jsem poprvé potkala v Austrálii spolu s Dášou Bláhovou. Po „sametu“ se vrátila do Česka, kde vystupovala se svým originálním divadlem loutek v životní velikosti (sama je tvořila). Úspěch měla hlavně představení Rusalka či Čert a  Káča …Nyní se Eva věnuje hlavně zpívání ve sboru ČVUT. Mají v repertoáru Mozarta, Dvořáka, Fibicha a další perly od renomovaných skladatelů.

Přítomní se složili na zaplacení domény na příští rok. Tedy Český dialog bude na webové stránce ještě pokračovat, i když kniha o jeho historii už je v čekání na tisk.

Těšíme se i na vaše příspěvky.

Eva Střížovská

Na snímku Eva s Rusalkou

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012