LETNÁ 16. LISTOPADU 2019

Eva Střížovská listopad 2019 Aktuality česky

Buď prodej Agrofertu, nebo demise. Proti Babišovi demonstrovalo 300 000 lidí, tvrdí organizátoři.

„Pokud se politici pokusí ovládnout justici, například odvoláním nejvyššího státního zástpce, půjdeme do ulic. Pokud se politici pokusí ovládnout veřejnoprávní média, půjdeme do ulic. Pokud by premiérův střet zájmů poškodil Českou republiku, tedy kdybychom přišli o peníze z EU, půjdeme do ulic. Pokud prezident udělí premiérovi milost jen proto, že je to jeho spojenec, půjdeme do ulic,“ představil požadavky Minář.

„Andreji Babiši, vyzýváme vás, abyste ze svého obrovského střetu zájmů vyvodil důsledky. Buď odvolejte do konce roku Marii Benešovou z postu ministryně spravedlnosti a zbavte se Agrofertu, nebo odstupte z premiérské funkce,“ přidal ultimátum.

Sledovala jsem celou demonstraci prostřednictvím ČT 24. I když samozřejmě nálada přímé účasti je nepřenosná, zdravotní stav mi to nedovolil. Nicméně, vzhledem k mé nezapomenutelné účasti v roce 1989 na demonstracích na Václavském náměstí i na Letné ve mě nesmazatelné pocity vyvolaly.

Poslouchala jsem také komentátory na čt 24. Říkali mj., že demonstrace je příliš klidná, až sametová, že organizátoři nevyslovili jasné návrhy a konkrétní návrhy na změny atd.

Mně se všechno hodně líbilo. Líbil se mi zástupce zemědělců, správněji sedláků, když připomněl, jak komunisté zničili sedlácký stav, který nahradili družstvy JZD, což samozřejmě nefungovalo, protože každý se nejlíp stará o svůj vlastní grunt než o cizí. Jak sedlákům sebrali majetky a jak je posílali do vězení a jak v podstatě zdevastovali naší krajinu, přičemž Andrej Babiš v tom vesele pokračuje (dodávám já).

Jsem svobodný sedlák a hrdý člen Asociace soukromého zemědělství ČR a v červnu jsme na Letné slíbili, že pokud se poměry v naší vlasti nezmění k lepšímu, tak přijedeme naši svobodu a demokracii bránit třeba i na traktorech.

A my sedláci jsme tvrdohlaví, nezapomínáme na naši pohnutou historii a sliby plníme.

Líbili se mi výborně vybraní různí mluvčí, kteří se střídali na pódiu včetně profesorky Illnerové a

známých herců.

Líbilo se mi, že tzv. Chvilky pro milion chvilek zúčastnilo množství zahraničních krajanů z celého světa, někteří i osobně, kromě toho, že konali demonstrace ve svých zemích

ES

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012