KRUH KLAVÍRNÍKŮ

Jakub Zahradník listopad 2019 Ostatní česky

Vážení kolegové,

 

jak jistě víte, od letošního září se vyučuje klavírnický obor na Konzervatoři a střední škole Jana Deyla v Praze. Podařilo se nám angažovat dva vynikající klavírníky - Michala Bartovského a Daniela Vavrlu, kteří se věnují prvním dvěma velmi slibným studentům tohoto oboru. Také se za pomoci vedení školy daří za běhu adaptovat a vybavit dílnu pro potřeby klavírníků. Včera jsem se tam byl podívat, mladíci již odstrojili a vyčistili první křídlo - vyndali rám, vytahali kolíky, oživili lak, vyzkoušeli si měření strun, kolíků, přetlaku, vyleštili štábky, připravili filce a křídlo potáhli strunami. Radost pohledět.

 

Chtěl bych Vám připomenout, že do 30. listopadu je možno podat přihlášku na obor klavírník nebo ladič a 15. 1. 2020 jsou potom přijímací zkoušky.

Rozešlete prosím tuto informaci dál. Třeba se někde nachází nadějný adept nebo adeptka tohoto krásného a vzácného oboru a nikdo to netuší, nebo rodiče o této možnosti nevědí. Škola je internátní, takže odkud uchazeč je, není rozhodující, může být i ze Slovenska.

Zde jsou podrobnosti https://www.kjd.cz/doc/1.-kolo-prijimaciho-rizeni-2020-21-v2.pdf

Spojit se můžete přímo se školou , nebo se mnou na tel. 608964591

Kdo jiný než Vy ví o čem je řeč a může věc posunout správným směrem.

 

Děkuji.

Zdraví Vás

Jakub Zahradník, předseda Kruhu klavírníků a varhanářů

www.kruhkv.cz

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012