PRŮZKUMNÍK ŽÁROVKA

Venda Šebrlová srpen 2019 Knihy česky

Pavla Etrychová

ilustrovala Andrea Popprová

 

Příběh o zvědavém (a zvídavém) chlapci začíná jako správná pohádka: Je zahrada, v ní domeček a v tom domečku chlapeček Žárovka s pejskem Edisonem. V zahradě je taky velký dům, kde nikdo nebydlí, ale občas se v některém okně v noci rozsvítí...

 

„Ve světle z oknem se začnou míhat podivné stíny. A tím to nekončí – někdy se z domu ozývá podivné bušení, jindy se z oken valí barevný dým, občas se v oknech blýská, jako kdyby uvnitř zuřila bouřka.“ Po dlouhém přemáhání strachu se Žárovka s Edisonem odhodlají: jdou zabušit na dveře! Starému pánovi, který jim otevře, vysvětlí, že šli prozkoumat, zda jsou vdomě zloději nebo strašidla. A pán v bílém plášti vysvětluje, že tam s kolegy občas v noci opravdu „straší“, protože je to klub nadšených vědců, zvláštní vědecký ústav. On se jmenuje prof. Žebírko a vynalézá kapesní rentgen.

 

RNDr. Skákavá je oceanoložka („říkejte mi Delfíno“), doc. Šlofík se specializuje na zimní spánek zvířat a zkoumá jej pomocí zvláštního budíku, ing. Slípka šlechtí slepice (aby snášely zlatá vejce), prof. Bubák sestavuje „Atlas českých strašidel“ a po nocích hraje karty s Bílou paní, ing. Cívka vymýšlí nové zdroje elektrické energie.

A Žárovka zkoumá s nimi a vy s ním – takže vystřihujete obrázky, lepíte, domalováváte a vymýšlíte... Ke „čtení“ této výjimečné knihy potřebujete kromě nůžek, lepidla a pastelek taky baterku nebo lampičku. Skvěle napsané, ilustrované, na tuhém papíře a v kroužkové vazbě!

 

Vydala Mladá fronta

Venda Šebrlová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012