SLOVO na červenec

Eva Střížovská červen 2019 Slovo redakce česky

Kolegyně Venda Šebrlová má nové koleno, Marina Hofmanová má nové hříbátko. A tak Stalo se připadlo mně. Ale já jsem to vymyslela tak, že je spojím se svým Slovem. Ono se totiž toho zase tak moc nedělo co by stálo za pozornost. Ovšem - kromě obří manifestace, která byla tak velká jako kdysi v roce 1989 n a Letné. Shodou okolností byla také na Letné Bylo tam téměř na 300 000 lidí. A všichni přišli či přijeli z celé republiky i ze zahraničí a to zcela dobrovolně. Četla jsem na sociálních sítích, že prý jim byla slíbená stovka za účast, že se předem rozdávaly letáky zvoucí k účasti, že prý vedoucí toho uskupení Milion chvilek.kdosi cosi Ale to je fuk. Ti lidé přišli a demonstrovali za svobodnou justici to, aby odstoupila Marie Benešová a hlavně aby odstoupil Andrej Babiš. Kdybych t.č. ze zdravotních důvodů nedlela pod velkým stromem v lese, zúčastnila bych se také i s tou jednou berlí, s kterou musím chodit. Takhle jsem musela a velmi ráda vzít zavděk vyprávěním kamarádky, která tam byla a byla úplně nadšená tou báječnou atmosférou, která tam vládla. Také mi vyprávěla, že davy lidí se musely obrátit zpět, když se v přilehlých ulicích na Letnou už pro přeplněnost nedostaly.

Zato naše "veřejnoprávní" ČT se moc nevyznamenala. Ukázala pár záběrů do davů a zcela ignorovala co se předvádělo na pódiu. Kdo tam vystoupil a o čem mluvil. Ještěže máme rozličné neveřejnoprávní weby a sociální sítě...

Ráno jsem poslouchala v rádiu Dvojka Bohumila Pečínku v pořadu Jak to vidí (zaplaťpánbu za ten pořad, snad nám ještě nějaký čas vydrží)...

Zcela s ním souhlasím, když mluvil a rozebíral to, jak podivné kriminálem zavánějící případy našeho premiéra hýbají celou vládou a berou jí čas, místo aby řešila problémy, kterých máme tisíce jiných. Vládne Agrofertem, který dostává miliardy peněz z EU i z ČR. A není pravda, že ho dal do jakýchsi fondů, to je jen zastírací manévr. Má tam své lidi. Má denní tisk, má půlku republiky a odmítá obvinění a tvrdí, že se máme nejlíp, jak jsme se kdy měli. Pečínka připomenul nezapomenutelný projev Milouše Jakeše z konce jeho vlády, kdy tvrdil totéž a divil se, že ho lidé nepodporují. Vyjádřil se tehdy, že je jako kůl v plotě. Takové pocity Andreji Babišovi asi nehrozí, protože jemu v mozku chybí, jak říkají psychiatři, ta část, která v sobě ukrývá emoce jako je soucit, pochopení pro druhé, lítost apod. (Tuto mozkovou zvláštnost má prý hojně našich politiků včetně prezidenta. Ten navíc oplývá dalšími nechvalnými podivnostmi.)

A že Andrej Babiš přidal důchodcům, z nichž pochází mnoho jeho voličů? Přidal jim nikoli 900, ale asi 180 Kč (a ne on, ale jde to z našich daní), protože těch 700 by stejně dostali jako pravidelné vyrovnávání inflace. PROSTĚ LŽE A LŽE.

Miloš Zeman se vyjádřil, že lidé mají volit a ne demonstrovat, ale oni přece protestují proti tomu, co bylo voličům naslibováno a neplní se.

 

A tak aspoň trošku toho co se stalo:

Prezident mj. protiústavně koná. Má odvolat ministra kultury, ale nechce se mu s vykřikuje cosi o tom, že si bude dělat co chce. Což ostatně dělá po celou dobu co je ve funkci. A teď, když se jeho funkční období pomalu naplňuje, si obzvlášť užívá své osobité rozkoše štvát, mstít se, vystrkovat své bujaré ego co nejvíc. Měl také setkání s prezidentkou Slovenska Zuzanou Čaputovou a nějak si neměli co říct. Proběhlo to klidně.

 

Václav Klaus mladší založil novou stranu zvanou TRIKOLÓRA. O Václavovi Klausovi starším se vyjádřil Miroslav Kalousek, že je ruský agent.

 

Lidé na zahájení festivalu vKarlových Varech vypískali ministryni Schillerovou (pravá ruka A. Babiše, která umí hezky vysvětlovat, jak nám všechno kvete, jak ekonomicky rosteme atd.)   Vláda nepadla navzdory snaze opozice. Sněmovna hlasovala za nedůvěru vládě, ale nedostala k tomu potřebných 101 hlasů, pouze 85.

Eva Střížovská

 

 

. . .

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012