Dobrodružná noc s Andersenem

duben 2019 Naši ve světě česky

Žáci České školy Madrid prožili pohádkovou noc plnou zábavy a dobrodružství.

Akce Noc s Andersenem již dávno není omezena pouze na území České republiky, stala se z ní událost týkající se českých organizací po celém světě, a tak není divu, že se letošního ročníku zúčastnila také Česká škola Madrid. V noci 30.3. – 31.3. 2019 proběhla česko-španělská Noc s Andersenem. Letos poprvé, díky vstřícnosti Colegia Amanecer, měly děti možnost spát v opravdové školní knihovně, kde zažily krásný program. Zúčastnilo se celkem 17 dětí a 7 dospělých z řad učitelek.

Noc s Andersenem je jednou z akcí, která každoročně spojuje Českou republiku s českými institucemi po celém světě. Dnešní svět dětem nabízí nespočet lákadel, ať už v podobě televize nebo počítačových her, a klasická kniha s nimi jen těžce soupeří, natožpak kniha v češtině. Čtení rozvíjí dětskou představivost, slovní zásobu a provází děti v kouzelných světech. Cílem Andersenovy noci je předvést dětem, že čtení je dobrodružství, kterého se můžou zúčastnit všichni.

Tématem letošní Noci byly pohádky známé – neznámé. Česká škola Madrid se tohoto zadání zhostila s velkým nadšením a představila svým žákům Andersenovy pohádky tak, jak je opravdu ještě neznali. Děti v průběhu večera zdramatizovaly vybrané pohádky a představily je tak svým kamarádům v novém světle, přičemž se sami „herci“ stali také režiséry a kritiky. Po úspěšném představení seodvážní nocležníci zúčastnili stezky odvahy, která je provedla temnými chodbami školy a odměnou jim byly pohádkové omalovánky. Druhý den ráno, po společné snídani, si pro děti začali přicházet rodiče, nejdříve ale byli všichni zúčastnění odměněni pamětními průkazy o absolvování Noci s Andersenem 2019.

Celá noc proběhla v pohádkovém, trochu tajemném duchu a děti měly možnost seznámit se s literárními díly z jiné perspektivy než běžní čtenáři. Tato zkušenost byla zajisté velmi zábavná, neméně naučná avšichni se už těší, co je čeká v příštím roce.

 

Za tým České školy Madrid Kristýna Jonová

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012