Kniha Biblické příběhy pro nevěřící děti

duben 2019 Knihy česky

 

Kniha Biblické příběhy pro nevěřící děti získala ocenění SUK – Čteme všichni 2018

Praha 12. dubna 2019 – Vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy získaly za knihu Biblické příběhy pro nevěřící děti autora Martina Vopěnky Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství v anketě o nejoblíbenější knihu pro děti a mládež SUK – čteme všichni 2018.

Známý spisovatel, publicista, nakladatel a cestovatel Martin Vopěnka v příbězích interpretuje základní knihu křesťanství – Bibli, k odkazu Starého i Nového zákona přistupuje poutavě a moderně, s reflexí k současnosti. „Cítil jsem, že přesně tohle je dnes třeba: připomenout si naše kořeny - základ evropské kultury a civilizace, ale moderní nenáboženskou formou. Protože jak se máme vymezovat proti jiným kulturám a civilizacím, když neznáme základy té své?“, dodává autor. A čtenáři tento přístup vítají, což mimo jiné dokládá první místo v TOP 10 nejprodávanějších knih pro děti a mládež, které tento titul obsadil záhy po svém vydání v březnu 2018, a aktuální úspěch v anketě SUK – čteme všichni 2018.

Autor v knize poukazuje na biblické protimluvy a neváhá připomenout současné vědecké poznání. Biblické příběhy v jeho podání promlouvají k současným dětem a vlastně i dospělým. Jsou tím minimem, které by měl každý Evropan znát, aby porozuměl sám sobě a svým evropským kořenům. Čtivé texty provázejí ilustrace Jiřího Votruby. Martin Vopěnka v posledních letech vzbudil značnou pozornost také svou trilogií pro mládež Spící město, Spící spravedlnost, Spící tajemství, nominovanou na Zlatou stuhu, nebo nevelkou knížkou pro dospělé Nebarevné vzpomínky, křehkou a pronikavou výpovědí o dětství v šedesátých letech. Za dystopický román Nová planeta získal v roce 2016 Zlatou stuhu, nejprestižnější ocenění pro knihy pro děti a mládež.

Vydavatelství Mladá fronta tak navázalo na úspěch z minulého ročníku soutěže SUK – Čteme všichni 2017, kdy ocenění získala kniha Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku autora Tomáše Němečka.

Více o soutěži SUK zde: https://www.npmk.cz/novinky/knihovna/suk-cteme-vsichni-2018-vysledky-ankety

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012