Poslední sbohem

Eva Střížovská březen 2019 Aktuality česky

Pan Jaromír Novotný byl skautem z Pražské dvojky stejně tak jako můj otčím Vláďa Janík, řečený Dan. Dan Opustil tento svět před šesti lety a Jaromír spolu s mnoha skauty byl také na jeho pohřbu a navíc jsme se scházeli vždy 1. května u Danova hrobu.

Dan nás spolu s Jaromírem před lety seznámil, abychom mohli spolupracovat. Na stránkách magazínu Český dialog i na Českém kalendáři, který jsem vydávala 22 let. Pan Novotný byl autorem mnoha hezkých článků, recenzí na knížky aj. Skromný, tichý pán, vždy si jen přišel do redakce pro nějakou práci a zase ji perfektně udělal. Kromě psaní článků byl ochoten číst i korektury. V posledním Českém kalendáři, kterým byl ročník 2017, má mj. hezké články o Jestřábovi-Foglarovi.

Vím, že v poledních letech nebyl zcela zdráv, ale nikdy si neztěžoval. Vzhledem k tomu, že jsem sama dost onemocněla a odstěhovala se z Prahy, a také, že Český kalendář skončil, se naše cesty víceméně rozešly... A nyní přišlo smutné parte. Pan Jaromír odešel dne 16. března za Danem i za Jaroslavem Foglarem do skautského nebe.

Všichni, kdož jste měli rádi Český kalendář, vzpomeňte na jednoho z jeho obětavých autorů.

Eva Střížovská

Na fotografii je Jaromír (vlevo) před osmi lety na svatbě své neteře Michaely

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012