Česká centra v Londýně a New Yorku budou mít nové ředitele.

Marina Hofmanová (Hužvárová) leden 2019 Aktuality česky

Do Londýna se zjara vydá Přemysl Pela, který má v současnosti na starosti prezentaci technologií v rámci projektu Czech Innovation Expo. Jako ředitel Českého centra není ovšem žádným nováčkem, za sebou má již úspěšné působení v New Yorku.

Svou londýnskou misi hodlá zaměřit mimo kulturu a umění více i na oblast vědy, inovací a moderních technologií a tak nacházet nové příležitosti ke spolupráci. V blížícím se odchodu Spojeného království z Evropské unie vidí novou výzvu a příležitost k rozvoji nových bilaterálních aktivit. České centrum Londýn funguje od roku 1993 poblíž Oxford Circus. Více naleznete na jeho webových stránkách v tomto odkazu.

 

Českému centru v New Yorku, které vzniklo v roce 1995 jako první zámořské kulturní středisko, bude šéfovat rovněž muž s velikými zkušenostmi, a to Mirek Konvalina. Spojené státy důvěrně zná ze svého působení na postu zpravodaje Českého rozhlasu v USA, poté vedl řadu let Americké centrum v Praze. Mirek Konvalina vidí České centrum New York jako potenciál středobodu veřejné diplomacie České republiky v USA. Hodlá zde i nadále prezentovat to nejlepší, co naše kulturní scéna nabízí, ale také pomáhat talentovaným mladým umělcům hledat cesty k zapojení do festivalů, přehlídek a projektů. A nezapomíná ani na krajanskou komunitu, jíž chce i nadále věnovat zvláštní pozornost i v dalších městech mimo New York.

Od roku 2008 využívá pro veřejné programy prostory Bohemian National Hall na Manhattanu viz informace na webu v tomto odkazu.

 

Marina Hofmanová

 

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012