Děkujeme

9 2003 Aktuality česky
obálka čísla

Pavel Tigrid byl i občasným čtenářem Českého dialogu a Českého kalendáře. Byl iniciátorem toho, aby Český dialog začal komunikovat s polistopadovým Ministerstvem zahraničích věcí, tehdy ještě ČSR. Výsledkem byla spolupráce, která trvá dodnes s různými časovými výkyvy (odvisejícími od osob, které s různými vládami do Černínského paláce přicházejí a naštěstí zase odcházejí, kterým vadily či nevadily naše politické komentáře) a která pomáhá šířit náš časopis do celého světa.

Měla jsem možnost před lety navštívit v Paříži redakci Svědectví a také propašovat tento časopis domů. Byl mi trhán z ruky mnoha mými přáteli a tajně kopírován, opisován...

S panem Tigridem měl Český dialog rozhovor hned na počátku své existence -- v čísle 5 roku 1991, které bylo, podobně jako Svědectví, kopírováno...

Během jeho pobytů v Praze jsme se občas setkávali a musím souhlasit s paní Šustrovou, že to bylo vždy slunečné.

Pavel Tigrid byl jediným ministrem (kultury), který se nenechal vozit v autě jako ostatní papalášové. On chodil do práce pěšky.

Jednou mi řekl: "Já vždycky říkám svým známým, když se zajímají o to, co je Český dialog, že existuje jeden šílený blázen, který si usmyslel, že se bude bavit s exilem a vydupal ze země časopis. Ten blázen je žena..."

Díky Pavle Tigride, budete nám scházet!

Eva Střížovská

Vydavatelem Českého dialogu je Mezinárodní český klub

Informace o webu

jeja.cz 2012